Egzoz fanı arada tekliyor

maxsinberg

Femtopat
Daha fazla  
Anakart
GIGABYTE B550M DS3H
Öncelikle merhaba. Bu sorunu 2 gündür alıyorum. Sistemi 1 Mart'ta hazır sistem olarak aldım. Egzoz fanına baktığımda dönmediğini görüyorum sonrasında kasayı açıp fanları elimle birkaç tur döndürdükten sonra sistemi açtığımda fan çalışmaya başlıyor. Fakat 1 gün sonrası yine sorunu tekrarlıyor. Yardımcı olursanız sevinirim.

Fanın arkasında bulunan orta kısmındaki etiketi çıkartın, küçük bir delik var. Oradaki deliğe bir miktar motor yağı damlatıp fanı elinizle 30 tur döndürün. Daha sonra tekrar monte edip deneyebilirsiniz.

Fanın arkasında bulunan orta kısmındaki etiketi çıkartın, küçük bir delik var. Oradaki deliğe bir miktar motor yağı damlatıp fanı elinizle 30 tur döndürün. Daha sonra tekrar monte edip deneyebilirsiniz.
Yarın deneyeceğim
Yük altında dönüyor mu?
Hayır. Oyun sırasında vs. çalışmıyor durduğu zaman. Kasayı açıp elle resetlemem gerekiyor

Güncelleme : Az önce yine durmuştu. Ellediğimde baya sıcaktı. 10dk bekledikten sonra sistemi açtığımda fan tekrardan çalışmaya başladı. Ben sorunu anlayamadım yardımcı olursanız sevinirim

Son düzenleme:
Muhtemelen rulmanlarda sorun var. Fanı söküp sadece anakarta bağlayıp tam güç iki üç dakika çalıştırıp sonra tekrar dener misiniz? Yine çalışmazsa kendi kendine fanın ön yüzeyinin arasına bir iki pıst WD40 sıkıp tam güçte biraz çalıştırıp öyle deneyin.

Yeni konular

Geri
Yukarı