Egzoz fanı matkap delme sesi gibi ses çıkartıyor

TBTURK

Hectopat
Yer
Konya
Arkadaşlar merhaba, dün akşam bilgisayarı kapattığımda bir sorun yoktu bugün sabah açtığımda egzoz fanından matkap delme sesi gibi bir ses geliyordu. Egzoz fanından olduğuna eminim çünkü fanı durdurduğumda ses kesiliyor. Çıkar tak bir şeyler yaptım daha sonra ses kesildi. Şimdi tekrar açtığımda yine aynı sesi çıkartıyor. Fanı yerinden söküp çalıştırdığımda ses yok ama titriyormuş gibi hissediyorum. Yerine taktığımda ses çıkartmaya başlıyor. Bunun sebebi nedir? Nasıl düzeltebilirim?

Hiçbir fikrim yok ancak ses ondan dolayı geliyor olabillir. Fanı sıvı yap ile yaplamaktansa gres tercih edin fanın ileri geri hareket etmesini önler hiç değilse.

Evde motor yağı da gres yağı da bulunmuyor hocam. Yarın bulabilirsem deneyeceğim bulamazsam direkt yeni fan alacağım. Biraz yeni fan alacakmışım gibi duruyor, bulabileceğimi pek tahmin etmiyorum. Umarım yeni fan alınca düzelir.

Kasanın marka modelini arattığın zaman kendi sitesi veya satıcısı yazar.

Eki Görüntüle 1732850

Biraz sayfayı incelersen fan desteklerini görürsün 120mm 12 cm şeklinde ona göre alırsın ID-Cooling NZXT Thermaltake DeepCool Aerocool gibi fan modelleri alman iyi olur.

Aklımda bulunsun hocam teşekkür ederim.

Geri
Yukarı