Egzoz fanı sıcaklığı etkiler mi?

Mokkaside

Kilopat
Daha fazla  
Daha iyi bir egzoz fan daha iyi soğutma sağlar mı? Çünkü şu anki fanları durdurduğumda bir sıcaklık farkı olmadı.

Son düzenleyen: Moderatör:
Sıcak havanın dışarı sağlıklı şekilde atılması tabii ki çok önemli. Fakat fanlar tek başlarına değil, içeri ve dışarı üfleyen fanlar düzgün konumlandırılıp iyi bir hava sirkülasyonu sağlanırsa o zaman sağlıklı havalandırma sağlanmış olur.

Sıcaklık farkını yüksek yükte ve düşük yükte test ettin mi?
Hayır
Sıcak havanın dışarı sağlıklı şekilde atılması tabii ki çok önemli. Fakat fanlar tek başlarına değil, içeri ve dışarı üfleyen fanlar düzgün konumlandırılıp iyi bir hava sirkülasyonu sağlanırsa o zaman sağlıklı havalandırma sağlanmış olur.
Kasanın önündeki fan çalışmıyor onun yerine almayı planlıyorum.

Bir çok kombinasyonla denedim; "kasa kapakları açık ve kapalı, ön fanlar açık ve kapalı, egzoz fanı düşük devir yüksek devir, bilgisayar boşta ve yükte... "

Sonuç: Egzoz fanının sıcaklığa bir etkisi olmadığını gördüm. Bu benim gözlemim istersen sen de deneyip kafana göre egzoz fanı kullanır veya kullanmazsın.

Sağlar. İçerideki sıcak havayı dışarı atmayıp içeride dönüp durduktan sonra soğuma gerçekleşmeyeeceği için daha iyi bir egsoz fan daha iyi soğutma demek olacaktır.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı