İki adet kasa tepe fanı sıcaklığı ne kadar etkiler?

PIRPIR

Zeptopat
Kasamın önünde 3 fan var, arkada sıcak havayı atan 1 tane. Üst tarafa 2 tane fan taktırsam ekran kartında kaç derece düşer?

Son düzenleyen: Moderatör:
Genelde onlar şekil olsun diye konuluyor diye biliyorum. Özellikle RGB oluyorlar. En fazla 3-5 derece düşer diye tahmin ediyorum.

Burhanglrsoy

Millipat
Bende Corsair Spec Delta kasa da üst fanlar ile 3-4 derece hem GPU hem CPU farketti. Isınma sorunu yoksa gerekli olduğunu sanmıyorum ben incehesaptan hazır sistem aldığım için fanlar hediye geldi taktım bende.

MustafaKursadTR

Picopat
Bende Corsair Spec Delta kasa da üst fanlar ile 3-4 derece hem GPU hem CPU farketti. Isınma sorunu yoksa gerekli olduğunu sanmıyorum ben incehesaptan hazır sistem aldığım için fanlar hediye geldi taktım bende.
Fanlar içeri mi üflüyor dışarı mı?

MustafaKursadTR

Picopat
Kasa üst fanları dışarı üfleyecek şekilde ayarlanmalıdır. Çünkü ısınan hava yükselir. Tabi ki fan takmanız işe yarar ve kasa içindeki sıcak havayı daha fazla dışarı atmış olursunuz.
Ben de öyle yapıyorum 3 önde içeri, 1 arkada egzoz fan, 2 de yukarı da dışarı üflüyor.

Burhanglrsoy

Millipat
Fanlar içeri mi üflüyor dışarı mı?
Üst fanlar dışarıya üflüyor. Sistem ilk geldiğinde içeri üfleyecek şekilde takmışlardı, dışarı üfleyecek şekilde tel ile bağladım vidalar takılmıyordu.

MustafaKursadTR

Picopat
Üst fanlar dışarıya üflüyor. Sistem ilk geldiğinde içeri üfleyecek şekilde takmışlardı, dışarı üfleyecek şekilde tel ile bağladım vidalar takılmıyordu.
Üst fanlar dışarı üflediği için seste artış oldu mu?

Burhanglrsoy

Millipat

Yukarı