Egzoz fanın durması

Tamam en kısa zamanda halledeceğim. Bir şey daha soracağım. Oyunlarda ekran kartı dönüş hızı en fazla kaç olmalı? Bir süreden sonra ses yapıyor çünkü fanlar hızlı döndüğünden dolayı. Ne kadar olursa sorun teşkil eder? Mesela şu an kasayı yatırdım yere. Fanı kontrol ediyorum şimdilik çalışıyor. Yarım saat önce oyun açtım bir tane halen oyun açık. Sıcaklık 76 seviyelerinde dönüş hızı 1850 RPM civarı.
Ne kadar hızlı dönebiliyorsa.

Tamam en kısa zamanda halledeceğim. Bir şey daha soracağım. Oyunlarda ekran kartı dönüş hızı en fazla kaç olmalı? Bir süreden sonra ses yapıyor çünkü fanlar hızlı döndüğünden dolayı. Ne kadar olursa sorun teşkil eder? Mesela şu an kasayı yatırdım yere. Fanı kontrol ediyorum şimdilik çalışıyor. Yarım saat önce oyun açtım bir tane halen oyun açık. Sıcaklık 76 seviyelerinde dönüş hızı 1850 RPM civarı.
Boşta 30-35 arası, yükte 60-70 sıcaklıkta olması gerekiyormuş bir kaç yerde bu şekilde yazıyordu.(Ekran kartına ve modeline göre değişir bu değer.) RPM'e de takılma bu kadar dediğim gibi sıkıntılı olan fan değiştiğinde kasanın içi soğuk olucak o soğuklukta ekran kartı fanından geçip dahada soğuyacak. Kısacası ne kadar soğuk o kadar iyi. :)

Not:Bilgisayar Donanım Sıcaklık Değerleri Buraya bir bak derim detaylı şekilde anlatılmış sanırsam.

Eyvallah kardeş. Kablosunu söktüm çok küçük ince anakartta 4, kabloda 3 diş var şimdi takamıyorum. Yarın vatana götürürüm. Teşekkürler :)

Bugün vatana gittim. Durumu anlattım fan çalıştı zaten bazen duruyor bazen çalışıyor dedim. Bozuk olsa hiç çalışmaz dedi anlam veremedi. Bana kıyak yapıp aynı kasanın yenisi olan kasanın fanını söktü benimkisine taktı. Eve geldim oyuna girdim baktım çalışıyordu. Oyundan çıktım. Benim kasa altta. Kendime doğru çekip bakayım dedim ama fanın tekrar durduğunu gördüm. Şu kesin ki sorun fanda değil. Peki sorun nerde?

Bir Allah'ın kulu cevap vermeyecek mi?

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı