Çözüldü EH16A002P ön panel bağlantıları nasıl yapılır?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

rainburn

Picopat
Daha fazla  
Öncelikle bilgisayarımı başlatmak istiyorum ama ön panel bağlantılarını yapamıyorum. Bir çok konu okudum veya video izledim. Anakartımda denildiği gibi bir şema yok;
+PWR-PWR
Gibi. Hiçbir yazıda yok. Tek tek denedim ama başaramadım, aşağıya fotoğrafları atacağım. Yardımcı olursanız, şimdiden teşekkürler.

Elimdeki kablolar;
Power LED + ve -
HDD LED.
Reset Switch.
Power.

Neyi nereye takacağım?

Dosya Ekleri

• 20210417_155826.jpg
    20210417_155826.jpg
    85,7 KB · Görüntüleme: 131
  • 20210417_155757.jpg
    20210417_155757.jpg
    108,4 KB · Görüntüleme: 170
  • 20210417_155850.jpg
    20210417_155850.jpg
    98,6 KB · Görüntüleme: 144
Çözüm
Not: Birazdan denemeye geçiyorum, yeniden deneme yanılma yolu yapacağım. Çözüm bulursam ben de yazarım ;)

İnternetten yardım buldum, buna bakarak yapmayı dene.

1618799370874.png

F panel yazısının üstüne yanlamasına koydum çalıştı ama sanırım anakartımda sorun var. En kolay yoldan denemek istersen demir gibi ( tornavida olabilir) bir şeyi iki çubuğa da değdirip çalıştırmayı dene, olursa diğerlerini de bul.
İyi bir gözünün varsa fark edeceksiniz, yanında yazmakta.

İyi bir gözünün varsa fark edeceksiniz, yanında yazmakta.
Nerede yazıyor? Gayet iyi bir gözüm var. İşaretleyip atar mısın bana?

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
İşe yaramadı.

Sorunum hâlâ devam ediyor. Bilgisayar ile alakalı çok işim var ve bu engeli yaşıyorum. Hangi kabloyu, hangi tırnağa takacağımı yuvarlak içine alarak atarsa mennun olurum, teşekkürler.

Nerede yazıyor? Gayet iyi bir gözüm var. İşaretleyip atar mısın bana?

İşe yaramadı.

Sorunum hâlâ devam ediyor. Bilgisayar ile alakalı çok işim var ve bu engeli yaşıyorum. Hangi kabloyu, hangi tırnağa takacağımı yuvarlak içine alarak atarsa mennun olurum, teşekkürler.

Anakartın modeli ne?

Merhaba, Bu sorunu bugün iki kasamın Anakartını değiştirince yaşadım. Hala devam ediyor. Renklerine göre de koyabiliyormuşuz ancak bende sayılardan başka bir şey yok. Diğer kasama takıp diğer Anakart'ı kolayca yaptım ama bu kullandığım kasaydı ve şimdi kullanamıyorum :( düzelttiğim kasa ise çalışmadığını düşündüğüm kasa idi ama onu düzelttim :) bu sorunun cevabını bulursan bana da yazarsan sevinirim.
Anakart modelim sanırım : QUADRO H55M-55G
Bu arada deneme yanılma yolu ile birçok şekilde takıp çıkardım ancak hiçbir şekilde sonuç alamadım..

Merhaba, Bu sorunu bugün iki kasamın Anakartını değiştirince yaşadım. Hala devam ediyor. Renklerine göre de koyabiliyormuşuz ancak bende sayılardan başka bir şey yok. Diğer kasama takıp diğer Anakart'ı kolayca yaptım ama bu kullandığım kasaydı ve şimdi kullanamıyorum :( düzelttiğim kasa ise çalışmadığını düşündüğüm kasa idi ama onu düzelttim :) bu sorunun cevabını bulursan bana da yazarsan sevinirim.
Anakart modelim sanırım : QUADRO H55M-55G
Bu arada deneme yanılma yolu ile birçok şekilde takıp çıkardım ancak hiçbir şekilde sonuç alamadım..
Dostum, yarın bilgisayar servisine gideceğim. Çözüm yolu bulursam, buradan sana bahsederim.

Not: Birazdan denemeye geçiyorum, yeniden deneme yanılma yolu yapacağım. Çözüm bulursam ben de yazarım ;)

İnternetten yardım buldum, buna bakarak yapmayı dene.

1618799370874.png

F panel yazısının üstüne yanlamasına koydum çalıştı ama sanırım anakartımda sorun var. En kolay yoldan denemek istersen demir gibi ( tornavida olabilir) bir şeyi iki çubuğa da değdirip çalıştırmayı dene, olursa diğerlerini de bul.

Çözüm

Yeni konular

Geri
Yukarı