Ehliyet alma süreci

Bende ehliyetimi yeni aldım. Yardımcı olmak için rehber yazmayı düşünüyordum, madem böyle bir konu açılmış merak ettiğiniz bir şey olursa yardımcı olmak isterim.

Tekrardan selamlar.

Eğitim direksiyon sınavı da dahil toplam kaç ay sürdü acaba?
Benim 1 hafta teorik eğitimim oldu. Teorik sınavdan önce bana sordular kullanmayı biliyor musun diye, ben de evet dedim. Teorik sınavdan önce iki üç kere kullandım. Sonra tamam gerek yok seni Teorikten sonra direk sınav randevunu alır sınava sokarız dediler. Teorik sınavdan 1 hafta sonra direksiyon sınavına girdim.

Fiyatlar bana çok fazla geldi. Geçen aralık ayında kardeşimin ehliyetini teslim almaya gittik. 800 TL kurs, 100 TL direksiyon sınav ücreti, 100 TL yazılı sınav ücreti ve 650 TL harçlar toplamı. 5-10 lira oynama olabilir ama toplamda 1650 TL çıkıyor. Sağlık raporunu da ücretsiz olarak aile hekiminden almıştı. Yeni yıl zamlarıyla bile fazla gibi sanki.

Fiyatlar bana çok fazla geldi. Geçen aralık ayında kardeşimin ehliyetini teslim almaya gittik. 800 TL kurs, 100 TL direksiyon sınav ücreti, 100 TL yazılı sınav ücreti ve 650 TL harçlar toplamı. 5-10 lira oynama olabilir ama toplamda 1650 TL çıkıyor. Sağlık raporunu da ücretsiz olarak aile hekiminden almıştı. Yeni yıl zamlarıyla bile fazla gibi sanki.
Hocam ben çok yanlış zamanda doğmuşum :D Kursa yine 1600 vererek az verdim. Ona da zam getirdiler. Sınav ve Harç paralarında maalesef zamlı vermek zorundaydım. 650 TL'den 809 TL nedir ya allah aşkına? Sorsan dolar arttı :D
Düzenleme : Kardeşiniz de ücreti iyi denk getirmiş ama 800 TL bayaa iyiymiş :D

Arkadaşlar teorik sınav sorularını devlet mi hazırlıyor yoksa kurs mu?
Devletin ilçelerde seçtiği e-sınav merkezleri var. Orada MEB'in hazırladığı sorulardan sınav oluyorsun. Ama endişelenmeye gerek yok tamamen mantık soruları.

Son düzenleyen: Moderatör:
@darkiroNNN
Harç zammı konusunda ben de çok sinirlendim. Ben 6-7 sene önce bütün işlemler dahil 1000 TL’nin altında almıştım. Nereye kadar gidecek artık bu iş bilemiyorum. Hayırlı olsun ehliyetiniz. İleride alacakları daha zor günler bekliyor. :D

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı