Ehliyet olmadan motor alınabilir mi?

Modların bu kadar hızlı tepki verdiğini bilmiyordum açıkçası. Hemen ceza verip 10 dk geçmeden geri aldılar.
İşin devamını anlatmak gerekirse:
Noter ve alım işlemlerini velinizle birlikte yapıyorsunuz, ikiniz de imzalıyorsunuz belgeleri ( noterde ekstra belge kullandığınız için ekstra para alıyorlardı galiba. 18 olana kadar motorla herhangi bir alım satım işlemini tek başına yapamıyorsunuz. Aynı yaşlılardaki mantık. akıl sağlığıyla ilgili sorunları olan yaşlılar da üstlerindeki mal mülkleri tek başlarına satamıyorlar. Mahkemenin atadığı varisin imzası + kendi imzalarıyla işlem yapabiliyorlar ya aynı şekil sizin de aynı şekilde işleyecek.

Ehliyetsiz kullanmak sıkıntı tabi . Şahsen ben de motoru aldım, ehliyetim yok. Odama kadar getirdim , ehliyet alana kadar yatacak mecbur. (İlerde almam diyerek hemen aldım, attım köşeye)

CBR 125R veya 250RR. %55 ihtiamlle MT-07.
Hocam bahsettiğiniz modellerin 2. elleri çok hırpalanmış oluyor genelde. Aman dikkat edin , ustanız varsa mutlaka gösterin. Motosikletle haşır neşir olan (apaçi olmayan) bir sürücüye kullandırtın mümkünse. Şase geometrisinde bi bozukluk varsa anlar.

Ben yaş kısmını görmedim, sadece başlığa odaklandım. 18 yaşınıza girmeden kendi üstünüze gayrimenkul, otomobil vb. alamazsınız. Ama dediğim gibi ehliyete gerek yok.

Tamamda kardeşim diyelim ki geziyorsun polis çevirdi ehliyet yok ne yapacaksın bu sefer de 6 ay boyunca ehliyet alamazasın ve buyuzden daha geç başlarsın benim tavsiyem 16'yı doldurduysan A1 al daha sonra A2 alırsın.

Geri
Yukarı