Ehliyet sınavı kolay mı?

Finnbey

Centipat
Daha fazla  
Yakın zamanda ehliyet sınavına girmiş biri var mı? Haftaya bugün sınavım var. Her konuyu çalıştım ne kadar kolay ne kadar zor fikir edinmek istiyorum. Bir de püf noklarını verirseniz sevinirim.

Yazılı çok basit mantığa dayalı ben hiç çalışmadan geçmiştim direksiyon ise zaten belirli taktikleri var adeta oyun gibi derste öğretiyorlar uygulanırsa rahat bir şekilde geçilir.

Yazılı sınavda elektronik olarak yaptık biz sınavları. Sağlık biraz zor, sağlığa bol çalışın. Onun haricinde çok kolay sınav. Bir de internetten sınav testleri çözün bol bol.

Direksiyon sınavı da çok kolay aslında. Zaten 6 ders görüyorsun normal olarak. O 6 derste arabaya alışırsan rahat şekilde yaparsın. Yanındaki veya arkandaki insanları takma, arkadaşlarınmış gibi veya onlar yokmuş gibi davranırsan daha rahat olur. Bir de sınav öncesi sınav müfettişi ile konuşmaya şansın olursa konuş ve heyecanını bastırırsın. Bende şans eseri hem sınav müfettişi ile konuştum hem de sınav esnasında kimse konuşmadığı için şöyle yap böyle yap denilmediği için sakin kafayla hatasız tekte geçtim.

Yazılı sınavda elektronik olarak yaptık biz sınavları. Sağlık biraz zor, sağlığa bol çalışın. Onun haricinde çok kolay sınav. Bir de internetten sınav testleri çözün bol bol.

Direksiyon sınavı da çok kolay aslında. Zaten 6 ders görüyorsun normal olarak. O 6 derste arabaya alışırsan rahat şekilde yaparsın. Yanındaki veya arkandaki insanları takma, arkadaşlarınmış gibi veya onlar yokmuş gibi davranırsan daha rahat olur. Bir de sınav öncesi sınav müfettişi ile konuşmaya şansın olursa konuş ve heyecanını bastırırsın. Bende şans eseri hem sınav müfettişi ile konuştum hem de sınav esnasında kimse konuşmadığı için şöyle yap böyle yap denilmediği için sakin kafayla hatasız tekte geçtim.

Euro Truck SIM 2 150 saat var geçer miyim :D

Çıkmış soruları çöz, kolaylıkla geçersin yazılı sınavı. 16 saat de direksiyon dersi alacaksın, eğer daha önceden araba falan sürdüysen 10-12. saatlerde hatasız sürmeye başlarsın. Hiç temelin yoksa 14.-16. saatlerde hatasız sürersin. Parklar biraz zor bu arada.

Sınav neden çok zor gibi görünüyor bilmiyorum. Haberlerde bir sürü insan şu bu cihazlarla sınavlara girip yakalanıyorlar. Bu kadar zor olmasa gerek? Arabayla haşır neşir olan, en azından araba simülatörü oynayan insanlar kesin geçer sınavı.

Çıkmış soruları çöz, kolaylıkla geçersin yazılı sınavı. 16 saat de direksiyon dersi alacaksın, eğer daha önceden araba falan sürdüysen 10-12. saatlerde hatasız sürmeye başlarsın. Hiç temelin yoksa 14.-16. saatlerde hatasız sürersin. Parklar biraz zor bu arada.
16 saat değildir yanlışınız olmalı. Ben mart ayında direksiyon derslerini görmeye başladım toplam 6 ders ve her ders 2 saatti. Yakın zamanda arkadaşım da derslere girmeye başladı onda da 6 ders ama 1.5 saat ders alıyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı