Ehliyet sınavını geçtikten sonraki süreç ne kadar sürer?

Golden.Nyks

Decapat
Bugün ehliyet sınavını geçtim sertifikalar çıkınca bilgilendireceklerini söylediler, malum yılın da sonundayız, yeni yılda ehliyet ücretleri 20k'yı bulacak deniyor bu vergi zamları gelmeden tüm işlemleri bitirmek istiyorum bundan sonraki süreç ne kadar sürüyor?

7 ile 10 gün arasında sertifikanız sürücü kursuna verilir. Nüfus müdürlüğü randevunuzu şimdiden yıl sonuna doğru bir tarihe ayırınız. Yoksa yıl başından sonra randevu bulabilirsiniz. Bu da size tuzluya mal olur.

Merhabalar, ben bir hafta içerisinde halletmiştim. Öncelikle harcı yatırınız daha sonra e-devlette sertifika gördüğünüz anda https://randevu.nvi.gov.tr/ sitesinden randevu alabilirsiniz. Bana kurstan 3-4 gün içerisinde bir dosya verildi (Sertifika, sağlık raporu filan vardı) ama Nüfüs Müdürlüğüne gittiğimde hiç bakmadılar sadece 1 tane biyometrik fotoğraf istediler ve kan grubumu sordular ve geçici sürücü belgemi aldım 1 hafta sonra da ehliyetim geldi.

Bugün ehliyet sınavını geçtim sertifikalar çıkınca bilgilendireceklerini söylediler, malum yılın da sonundayız, yeni yılda ehliyet ücretleri 20K'yı bulacak deniyor bu vergi zamları gelmeden tüm işlemleri bitirmek istiyorum bundan sonraki süreç ne kadar sürüyor?

Sınavı geçtiysen randevu alıp elinde fotoğrafla pazartesi günü nüfus müdürlüğüne git ve ehliyetini al, o sertifikalara filan gerek yok sadece fotoğraf istiyorlar.

7 ile 10 gün arasında sertifikanız sürücü kursuna verilir. Nüfus müdürlüğü randevunuzu şimdiden yıl sonuna doğru bir tarihe ayırınız. Yoksa yıl başından sonra randevu bulabilirsiniz. Bu da size tuzluya mal olur.
Merhaba, ben bir hafta içerisinde halletmiştim. Öncelikle harcı yatırınız daha sonra e-Devlet'te sertifika gördüğünüz anda https://randevu.nvi.gov.tr/ sitesinden randevu alabilirsiniz. Bana kurstan 3-4 gün içerisinde bir dosya verildi (sertifika, sağlık raporu filan vardı) ama nüfüs müdürlüğüne gittiğimde hiç bakmadılar sadece 1 tane biyometrik fotoğraf istediler ve kan grubumu sordular ve geçici sürücü belgemi aldım 1 hafta sonra da ehliyetim geldi.

Teşekkürler cevaplarınız için.

Sınavı geçtiysen randevu alıp elinde fotoğrafla pazartesi günü nüfus müdürlüğüne git ve ehliyetini al, o sertifikalara filan gerek yok sadece fotoğraf istiyorlar.

Yine de e-Devlet'te sertifika çıkmasını bekleyeyim yani sisteme girsin, sonuçta o belgeler gerekli fakat Online da bulunduğu için istenmiyor olabilir. Çıkınca direk randevu alıp gideyim, bizim kurs biraz yavaş iş yapıyor onları beklersem iş çok uzar, Eylül'de başladım yeni sınava girebildim.

Teşekkürler cevaplarınız için.

Yine de e-Devlet'te sertifika çıkmasını bekleyeyim yani sisteme girsin, sonuçta o belgeler gerekli fakat Online da bulunduğu için istenmiyor olabilir. Çıkınca direk randevu alıp gideyim, bizim kurs biraz yavaş iş yapıyor onları beklersem iş çok uzar, Eylül'de başladım yeni sınava girebildim.
Bence e-Devlet'te sertifikanın görünmesini bekleyiniz. Kısa bir süre içerisinde yükleniyor zaten. Harcı yatırmayı unutmayınız.

Geri
Yukarı