Ehliyet teorik sınavda kalınca ve itiraz edince nasıl bir yol izlenmeli?

pe3ah

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba. Ben ehliyete yazıldığımdan beri her hafta deneme çözüyordum. Toplamda 8 adet deneme çözdüm ilk 0 bilgi ile çözdüğümden bile 68 almıştım. Diğer denemelerimden hep 78 80 82 arası notlar alıyordum. Dün tüm gün dışarıdaydım ve eve 2 de geldim eve gelince son kez bir deneme çözeyim dedim ve o an ki yorgunlukla bile 82 aldım. Bugün sınavıma girdim ve 66 ile kaldım. Sonrasında anlam veremedim çünkü 0 bilgi ile ilk girdiğim denemede bile 68 almıştım. Yine çözeyim dedim ve denemeyi hiç ciddiye almayarak 86 aldım. MEB üzerinden itiraz ettim çünkü bana aşırı anormal geldi bu olay. Sınavda zorlandım desem o da yok. Ders çalıştım deneme çözdüm bilgim de var anlamadım kendimi bayağı akılsız hissediyorum. Sorum da şu itirazım kaç gün içinde sonuçlanır? Ve itirazım reddedilirse nasıl bir yol izlemem gerekiyor? Ne kadar yatırmalıyım ve yeni sınav için nereden başvuru yapacağım?

Büyük ihtimalle kabul etmezler bir daha denersin şansını

Başvuruyu kursun yapar 240 TL idi yanlış hatırlamıyorsam teorik sınav ücreti. Kalmış olman normal olabilir dalgınlığına gelmiştir. https://odeme.meb.gov.tr/ buradanda sınav ücreti yatırılıyordu.

Büyük ihtimalle kabul etmezler bir daha denersin şansını.

Anladım. Hocam sizce böyle olmasının sebebi nedir? Arabalara zaten ilgim var motor kısmında hiç zorlanmadım sağlığım biraz kötüydü sadece. Denemelerde ortalamam 80 iken sınavda neden böyle olmuştur sizce? Heyecan falan da yapmamıştım ayrıca. Biliyorum bunu siz de bilemezsiniz ama akıl verebilir misiniz acaba.

Genelde zaten çalıştığınız gibi sorular çıkar büyük ihtimal dikkatsizlik yapmışsınız dır soruları tekrar tekrar okuyun

Öncelikle tebrik ederim çalışmanızdan dolayı. Yani YKS sınavlarına bu kadar çalışan az insan var. Ehliyeti bayağı yüksek bir arzuyla hedeflediğiniz belli.

Sınavlar artık çok mu zor, bu kadar çalışmak gerekiyor mu gerçekten? Eskiden çıkmış sorulara 5 dakika bakınca sınavdan geçiyorduk.

Öncelikle tebrik ederim çalışmanızdan dolayı. Yani YKS sınavlarına bu kadar çalışan az insan var. Ehliyeti bayağı yüksek bir arzuyla hedeflediğiniz belli.

Sınavlar artık çok mu zor, bu kadar çalışmak gerekiyor mu gerçekten? Eskiden çıkmış sorulara 5 dakika bakınca sınavdan geçiyorduk.

Eskiye göre o kadar da basit değil hocam motor hakkında bilgim vardı benim ama sağlık zorluyor diye çok fazla deneme vs çözüyordum. Ama yine de çok zor da değil eskisi gibi 5 dakika bakıp geçilecek gibi de değil animasyonlu sorular vs de eklendi.

Yeni konular

Geri
Yukarı