Dergi Açmak İçin Nasıl Bir Yol İzlenmeli?

coyistik

Hectopat
Daha fazla  
Selamun aleyküm. Bir grafiker olarak dergiyi içerik ve tasarımda dahil matbaya hazır hale getirebilirim.
Ancak baskı maliyeti ve dağıtım işini öğrenmem gerekiyor.

72 sayfalık Derin tarih veya life dergisi gibi kapak ve iç yapıya sahip olabilir. Bana maliyeti ne olur?
Bir pazar araştırmasıyla 1000tl'ye bu işi halledebileceğimi biliyorum. Ancak güvenli bir firma bulmakta zorlanıyorum.

1200tl de benim bireysel şirket kurma girişimim olduğunu düşünürsek, bu işin sermayesi grafiker ve içeriği sağlayacak ekip bulmaktır zaten. Bende her iki cevherde elhamdülillah var.
Yardımcı olabilir misiniz?

Şirketleşmemde ki diğer sebep tasarımlarımı tişörtleştirmek istemem.
Kitap ayracı, tişört ve poster şeklinde uzayıp gidiyor daha sonra kitabevi vs başka girişimler de düşünüyorum.
Tedarik, stoklama gibi şeyleri de e ticaret sitemde uygulamayı düşünüyorum. Nasıl bir yol izleyebilirim?
Hangi şirketler? Birçok firmayla görüşüp işleri karıştırmayı kimse istemez. Ancak benim merak ettiğim şey sadece DERGİ. Diğerlerini ise büyük düşündüğümü göstermek için belirttim.

Siteyi yayına soktuk. Yavaş yavaş temadır, içeriktir düzene oturtmaya çalışıyorum.
Aynı zaman da videolar ile reklamı sağlayabilirim inşallah. Bu konuda da iyiyimdir. Bu videoların yayılması da zaten bizim işimiz değil.

Yorumlarınızı merakla bekliyorum arkadaşlar.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı