Ehliyet ücretini nasıl ödüyoruz?

ardacn60

Hectopat
Arkadaşlar bugün ehliyet randevum var gidip ehliyet çıkarttırıcam fakat bu ücreti nereden ödüyoruz? Hala çözemedim. Bilenler bir yardımcı olabilirse sevinirim.

Vergi dairesi websitesinden 2 adet harç ödeyeceksininiz isimlerini hatırlamıyorum (harç ve değerli kağıt), ehliyetle ilgili şeyleri ödeyin. Ama ilk defa ehliyet başvurusu gibi bir ibare var onu seçin. Bir de devlet bankalarına 100 küsür TL ödeme var onu da yapmanız lazım. Herhangi bir devlet bankasından bulabilirsiniz. Ayrıca kimliğinizdeki fotoğraf çocukluk fotoğrafıysa kimliği de yenilemeniz gerekecek. İmza olması gerekiyor mu bilmiyorum ama öyle bir sıkıntı yaşamıştım. Yani yeni kimlik çıkarmaya da hazır olun.

Ziraat Halk Bankası Vakıf Bank bu üç bankadan birisini kullanıyorsanız arama yerine Sürücü belgesi Tahsilatları yazın. Ardından adımları takip edin. Eğer yapamazsanız sürücü kursuna gidip yardım isteyin. Bu bankaların müşterisi değilseniz şubeden yapmanız lazım. Tek tek her yere para ödemenize gerek yok dediğim yol ile tüm her yere ödemiş oluyorsunuz.

Ziraat Halk Bankası Vakıf Bank bu üç bankadan birisini kullanıyorsanız arama yerine Sürücü belgesi Tahsilatları yazın. Ardından adımları takip edin. Eğer yapamazsanız sürücü kursuna gidip yardım isteyin. Bu bankaların müşterisi değilseniz şubeden yapmanız lazım. Tek tek her yere para ödemenize gerek yok dediğim yol ile tüm her yere ödemiş oluyorsunuz.
Bu bankalar dışında da dijital ödeme yapılabilen bankalar var.

Vergi dairesi web sitesinden 2 adet harç ödeyeceksininiz isimlerini hatırlamıyorum (harç ve değerli kağıt), ehliyetle ilgili şeyleri ödeyin. Ama ilk defa ehliyet başvurusu gibi bir ibare var onu seçin. Bir de devlet bankalarına 100 küsur TL ödeme var onu da yapmanız lazım. Herhangi bir devlet bankasından bulabilirsiniz. Ayrıca kimliğinizdeki fotoğraf çocukluk fotoğrafıysa kimliği de yenilemeniz gerekecek. İmza olması gerekiyor mu bilmiyorum ama öyle bir sıkıntı yaşamıştım. Yani yeni kimlik çıkarmaya da hazır olun.

Kimlik yeni imzam var zaten hocam.

Ziraat ATM'si ile yatırabiliyor muyuz? Öyle bir şey gördüm ama? Eğer yatırılıyor ise hesabım yok yine de yatırabilir miyim?

Ziraat ATM'sinden ödedim arkadaşlar hepsini tek seferde ödeyebiliyorsunuz. Ayrıca hesaba ihtiyacınız da olmuyormuş.

Yeni konular

Geri
Yukarı