Ehliyetsiz motor kullanmanın cezası

Ankaa03

Decapat
Daha fazla  
Yaza doğru 50 CC bir motor almayi dusunuyorum fakat alacağım motor 40 bin, ehliyetsiz kullanma cezasi 18 bin TL diye biliyorum. Zaten yaz sonuna kadar kullanacağım sonra arabaya geçeceğim. Sizce ehliyet almam mantıklı mı eger yakalanirsam cezasi ne kadar ve motor baglaniyor mu? Onlarin cezasi 18 bini gecmiyorsa almayi da dusunmuyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Eğer B ehliyetiniz varsa 125 CC'ye kadar motosiklet kullanabiliyorsunuz. 12.978 TL ehliyetsiz kullanma cezası var. Eğer ruhsat sahibi siz değilseniz bir de ruhsat sahibine yazıyorlar. Evet, yakalanırsanız motosikletiniz bağlanır. Taşıt fark etmeksizin, bütün taşıtlarda ehliyetsizlik cezası 12.978 TL.

Yaz sonuna kadar 50 CC motor kullanıp sonra arabaya geçeceksen B sınıfı ehliyetin olduğunu varsayıyorum. B sınıfı ehliyet 125 CC'ye kadar kullanabiliyor.

ehliyetsiz kullanma cezasi 18 bin TL diye biliyorum
13k +13k + otopark ücreti + kask yoksa kask.
Totalde 27K falan yersin.

eger yakalanirsam cezasi ne kadar ve motor baglaniyor mu?
Evet bağlanıyor.

@Webcam kullanan insan @celejziuk B sınıfı ile 125cc kullanmak için 2 yıllık tecrübe + kursa gidip eğitim alması gerekiyor.
asd.PNG

Yaza doğru 50 CC bir motor almayi dusunuyorum fakat alacağım motor 40 bin, ehliyetsiz kullanma cezasi 18 bin TL diye biliyorum. Zaten yaz sonuna kadar kullanacağım sonra arabaya geçeceğim. Sizce ehliyet almam mantıklı mı eger yakalanirsam cezasi ne kadar ve motor baglaniyor mu? Onlarin cezasi 18 bini gecmiyorsa almayi da dusunmuyorum.

13K motor sahibine, 13K da kullanan kişiye kesiliyor. Motor senin üzerine olursa 13K ceza yersin sadece. Motor bağlanır mı bağlanmaz mı o çoğu polise göre değişiyor keyfine bağlı biraz ama genelde bağlanır. Zaten 50 CC motoru çevirmeye girmediğin sürece kimse durdurup da ehliyet çıkar vs. demez. Ben R25le kasksız ehliyetsiz geziyorum yunuslar görünce selamlaşıyoruz ama yaşadığım yerden de kaynaklı olabilir her yerde ehliyetsiz kasksız cg sürenler var. 😁

Geri
Yukarı