Ek klavye kısayollarını nasıl kapatabilirim?

ErenE

Centipat
Selam, yeni nesil klavyelerin bazı tuşlarına atanan ek özellikler, işlem yapmamı engellemektedir. Örneğin; F1'e sesi kapama özelliği, F2'ye sesi azaltma, F3'e sesi arttırma özelliği yüzünden, bu tuşları başka işler için kullanamıyorum. Bu ek özelliklerin işlevini nasıl kapatacağımı da bulamadım, donanımdan donanıma değişen özel programları mı var? Ya da tek bir yerden bu iş halledilebilir mi? Yeni bir klavye almak istiyorum ve onlarda da bu var. Bu sorundan nasıl kurtulabilirim?
Sorun dediğim için alınacak olanlara diyorum; İyi, hoş özellik lakin niye bunun kontrolünü göstermiyorsun ve gözümüzün önüne koymuyorsun? Bu rehber eksikliği hayatımızın çoğu alanında vardır, atmlerde, mobil işlemlerde ve diğer sayılabilecek çoğu işlerde. Bir zorluğa, kolaylık diye yapılan bir iş, yine başımıza sorun olacak bir iş doğurmamalıdır.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı