Ek madde 1 ile yatay geçiş nasıl oluyor?

Boulite1206

Picopat
Başka bir üniversiteye ek madde 1 ile yatay geçiş yapacağım 3 kişilik kontenjanı var başvurular ayın 16'sında başlayacak. Başvurular başladığında verilen linkten başvuru yaparken yani oraya kayıt olurken ek madde 1 ile herhangi bir seçenek var mı?

3 kişilik kontenjan olacağını sanmıyorum. 10 kişilik hangi bölüm var?

Zamanında tercih etsen kazanabileceğin yerlere kontenjan şartı ile gitmeni sağlıyor.
Kayıt olurken zaten kabul edildiğin sistemde görülür. Kayıt için istenen belgeleri götürür işlemi halledersin. Asıl sorun başvuru. Sen "...başvuru yaparken yani oraya kayıt olurken..." şeklinde bir tabir kullanmışsın. Başvuru ile kayıt farklı şeyler. Başvururken istenen belgeleri teslim etmen yeterli.

Günümüzde çoğu yer online başvuru alıyor. Başvuruda ek madde 1 şeklinde ayrı tutacak kadar akıllı kişiler sistemi tasarlamıştır diye umuyorum. Aksi bir şey durum söz konusu ise bir belgede belirtirsiniz.

Verdiğiniz bilgilerle anca bu kadar genel cevap veriliyor. Daha spesifik olmanız daha spesifik cevaplar almanızı sağlayabilir.

Verilen açıklamadaki pdf indirdiğim zaman bölümümüm kontenjan sayısı 3 diye belirtilmiş yani ek madde 1 ile 3 kişi alınacak. Neredeyse 850 bin sıralama farkı var her türlü girmem gerekiyor. Link üzerinden başvuru yaptığım üniversiteye yeni hesap oluştur dediğim zaman ek madde 1 ile ilgili bir seçenek olup olmayacağını belirttim.

Geri
Yukarı