Ek tercihlerde kontenjan kalır mı?

mizzy

Hectopat
Yer
Bursa
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Sistem MSI RX 6800 Gaming Z Trio 16GB | Ryzen 5 7600 | 16 GB 5600 MHz DDR5 Ram | Monitör Dell S2721DGFA 27" 2K 165hz IPS | Klavye Theory TH80 Pro |
Tercihlerde hata yaptım ve yerleşemedim. Şu an boştayım. Açık öğretim bilgisayar programcılığı istiyordum. Ek tercihlerde girebilir miyim? Boş yer kalır mı? Web tasarım ve kodlama seçsem ikinci üniversite olarak, programcılık okusam beni zorlar mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Tercihlerde hata yaptım ve yerleşemedim. Şu an boştayım. Açık öğretim bilgisayar programcılığı istiyordum. Ek tercihlerde girebilir miyim? Boş yer kalır mı? Web tasarım ve kodlama seçsem ikinci üniversite olarak, programcılık okusam beni zorlar mı?

Muhtemelen kaldıysa bile en saçma bölümler kalmıştır. Onlarda farkında çok kişinin açıkta kaldığını bence yüksek bir konteyjan açarlar. Seneye 600.000 kişi daha eklenecek.

Hocam yalan olmasın ama 99.8% dolmuş deniyor. Kılavuz yayınlandıktan sonra boş kontenjanlara bakın ona göre 2. tercihinizi yapın. Gemiş olsun.

Sanmıyorum, yanlış olmasın da geçen sene açık öğretim bölümlerinin hepsi dolmuştu diye hatırlıyorum. Bu seneki yerleştirme sonuçlarına göre üniversitelerin doluluk oranı %99.8. Kalan %0.02'lik kısım da muhtemelen KKTC ve vakıftır. Boşa ümitlenmeyin derim. Bir sene adamakıllı çalışın ve iyi üniversite, bölüme gidin. Belki hata yapmanız, sizin için iyiye işaret olabilir.

Sanmıyorum, yanlış olmasın da geçen sene açık öğretim bölümlerinin hepsi dolmuştu diye hatırlıyorum. Bu seneki yerleştirme sonuçlarına göre üniversitelerin doluluk oranı %99.8. Kalan %0.02'lik kısım da muhtemelen KKTC ve vakıftır. Boşa ümitlenmeyin derim. Bir sene adamakıllı çalışın ve iyi üniversite, bölüme gidin. Belki hata yapmanız, sizin için iyiye işaret olabilir.
Örgün üniversite okuyamam sağlık sorunlarım var. Seneye yine açıköğretim bilgisayar programcılığı okumak için gireceğim girersem.

@mizzy anlıyorum. Yapacak bir şey yok gibi gözüküyor. Seneye artık. Ek kontenjandan ümitlenmeyin derim. Doluluk oranı çok yüksek.
Ya da ek tercihlerde öylesine bir bölüme girip ikinci üniversite olarak bilgisayar programcılığına sınavsız girebilirim.

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı