Ek yerleştirme nasıl yapılıyor?

stzzy

Decapat
Daha fazla  
Dostlar maalesef bir bölüme yerleşemedim, ölü tercih yapmamıştım ama nasıl oldu bilmiyorum. Ek yerleştirmelere oynayacağım ama nasıl oluyor bilmiyorum. İnternette gördüğüm her şeye de inanmak istemiyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Net bilgi:
YKS sonuçlarına göre bir programa kayıt hakkı kazanan adayların kayıt işlemleri 28 Ağustos-1 Eylül 2023 tarihleri arasında, elektronik kayıtlar ise 28-30 Ağustos 2023 tarihleri arasında yapılacak.

Ek tercihlerin de kayıt işlemlerinin ardından başlaması bekleniyor.

Dostlar maalesef bir bölüme yerleşemedim, ölü tercih yapmamıştım ama nasıl oldu bilmiyorum. Ek yerleştirmelere oynayacağım ama nasıl oluyor bilmiyorum. İnternette gördüğüm her şeye de inanmak istemiyorum.
Geçen sene 700 binle alan bölüm 620 bin sıralama yaptığım halde almadı. Ek tercihlere kaldı işim. Nasıl yapılıyor ben de bilmiyorum tam. Ben şimdi ek kontenjanda herhangi bir bölüm yazsam sonra ikinci üniversite kaydında istediğim bölüme yerleşebilir miyim?

Geçen sene 700 binle alan bölüm 620 bin sıralama yaptığım halde almadı. Ek tercihlere kaldı işim. Nasıl yapılıyor ben de bilmiyorum tam. Ben şimdi ek kontenjanda herhangi bir bölüm yazsam sonra ikinci üniversite kaydında istediğim bölüme yerleşebilir miyim?

İnsanlar kaydolmaz ise yerleşme ihtimalin olur bende yakın yerler yazmıştım gelmedi hiçbiri 100K gerideki geldi.

Hocam benim de size yakın bir sıralamam var, tercih yapmadım. Bu sene tekrar hazırlanacağım. Sizde aile sıkıntısı v.s. yoksa mezuna bırakabilirsiniz. Bu sıralamayla bölüm önerilmiyor. Tabii yine de kendi kararınız.

Dostlar ek yerleştirme, yerleştirme puanıyla yapılıyormuş ve kendi puanımızdan yüksek yerleri yazamıyormuşuz. Yani çoğu site böyle diyor kesin bilgi için kılavuzu beklemek zorundayız.

Dostlar ek yerleştirme, yerleştirme puanıyla yapılıyormuş ve kendi puanımızdan yüksek yerleri yazamıyormuşuz. Yani çoğu site böyle diyor kesin bilgi için kılavuzu beklemek zorundayız.
Zaten kılavuzda puanlar ve kontenjan sayısı yazıyor. Ona uygun yer seçilimeli.

Geri
Yukarı