Çözüldü Ekipman mı monitör mü?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

donanımsorusu

Centipat
Arkadaşlar sizce 144 Hz monitör alıp ekipman (kulaklık, mouse, klavye) bütçesinden mi kısayım? Yoksa 75 Hz monitör alıp ekipmana daha yüksek bir bütçe mi ayırayım?

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Monitör zaten en önemli ekipman sayılır. Ama ekran kartı da düşük hani 1660S falan olsa rahat 144FPS alırsın diyeceğim o kartla her oyunda veya uygulamada alabilir misin muallak. Yine de, ileride yükseltme ihtimaline karşı monitör derim ben. Monitör + kulaklığa önem ver.
Eğer sistemin güçlü bir sistemse kesinlikle monitör derim. Ama ortalama ise sizin tercihinize kalmış. Örnek olarak güçlü bir sisteminiz varsa kendimden örnek verebilirim. Sistemi aldım, monitör almadım şu anki monitörüm neredeyse gözlerimi kör edecek ve oynadığım çoğu oyundan zevk almıyorum. :D

Monitör zaten en önemli ekipman sayılır. Ama ekran kartı da düşük hani 1660S falan olsa rahat 144FPS alırsın diyeceğim o kartla her oyunda veya uygulamada alabilir misin muallak. Yine de, ileride yükseltme ihtimaline karşı monitör derim ben. Monitör + kulaklığa önem ver.

Çözüm
Mouse klavye ve kulaklık ayrı önemleri vardır. Kaliteli olmalı. Monitörde kaliteli olmalı. Ben ilk önce yeni Mouse klavye ve kulaklık almıştım. Şuan monitör araştırıyorum. 60 hz var. Logitech g105 klavye ile araba sür. Birde A4 Bloody B640 klavye ile sür. Aradaki farkı anlarsın.

Geri
Yukarı