Ekipman önerisi

Şunu inceleyin. O övdüğünüz K95 ile aynı fiyatta. Mavi mekanik anahtarlar da kafa şişirmekten başka işe yaramıyor. Kendim kahverengi kullanıyorum. Ayrıca mekanik anahtarlar Razer'ın, Kaihl'in falan değil araştırmanızı iyi yapın.
Mavi anahtarlar ne alaka anlamadım. Huntsman Elite'ten daha iyidir K95. Bunu için yeni bir konu açın sonuçları görürsünüz. Bu arada K95'in MX Speed ve MX Brown switchleri bulunmakta. Blue switchler ile green switchler neredeyse aynı sesi çıkarmakta. Evet Kailh ile çalışıyorlar. Çalışmasalar bile Cherry MX hala daha kaliteli.

Sanırım bütçe gayet iyi.
  • Steelseries Arctis 5
  • Corsair K70 Lux RGB (Bütçe iyiyse K95 RGB Platinium da alınabilir.)
  • Steelseries Rival 600
  • Steelseries Qck XXL

Bütçe sorununuz yoksa Corsair set bile kurabilirsiniz. iCue yazılım ile de kontrolü daha kolay sağlarsınız. K70 klavye, Void Pro kulaklık, Glaive mouse. Ama çok daha bilgili arkadaşlar daha iyi öneriler de verebilirler.

Mavi anahtarlar ne alaka anlamadım. Huntsman Elite'ten daha iyidir K95. Bunu için yeni bir konu açın sonuçları görürsünüz. Bu arada K95'in MX Speed ve MX Brown switchleri bulunmakta. Blue switchler ile green switchler neredeyse aynı sesi çıkarmakta. Evet Kailh ile çalışıyorlar. Çalışmasalar bile Cherry MX hala daha kaliteli.
Evet, mantar klavyelerden çıkmadan önce bile Cherry MX mekanik anahtarlar üretiyordu. Ama ilk çıkan her zaman en iyisi olmuyor. Ayrıca ben de marka takıntısı olan biriyim fakat Razer mekanik anahtarları Kaihl mekanik anahtarlar değil! Bunu sonuna kadar tartışabilirim. Ama ben ortaya bir bomba daha atayım. Reddit'te bir kullanıcı da yapımında yer almış anlata anlata bitiremedi, Cooler Master MK 850'yi de bekliyorum. Benim de önerim ışıklı ve kaliteli Corsair ürünleri:
  • Corsair Gaming Scimitar Pro RGB Yellow / Dark Core RGB SE
  • Corsair K70 RGB(Doların etkisiyle K95 gereksiz derecede pahalı.)
  • Corsair Void Pro Yellow Jacket Edition ya da yurt dışından alınabilirse Corsair HS70
  • Corsair Gaming MM800 ya da hızlı şarj özellikli RGB özelliği bulunmayan MM1000.

Evet, mantar klavyelerden çıkmadan önce bile Cherry MX mekanik anahtarlar üretiyordu. Ama ilk çıkan her zaman en iyisi olmuyor. Ayrıca ben de marka takıntısı olan biriyim fakat Razer mekanik anahtarları Kaihl mekanik anahtarlar değil! Bunu sonuna kadar tartışabilirim. Ama ben ortaya bir bomba daha atayım. Reddit'te bir kullanıcı da yapımında yer almış anlata anlata bitiremedi, Cooler Master MK 850'yi de bekliyorum. Benim de önerim ışıklı ve kaliteli Corsair ürünleri:
  • Corsair Void Pro Yellow Jacket Edition ya da yurt dışından alınabilirse Corsair HS70
  • Corsair Gaming MM800 ya da hızlı şarj özellikli RGB özelliği bulunmayan MM1000.
Marka takıntınız olması beni ilgilendirmez ve marka takıntısı olmak bana inanılmaz saçma geliyor. Ben Cherry MX anahtarlara ilk çıktıkları için en iyisi demedim. Kailh ilk çıkan switch markası olsaydı yine Cherry MX derdim. Çünkü Cherry MX en iyisi. Yeni bir konu açıcam. Hangi switch daha iyi Technopat Sosyal üyeleride fikirlerini söylesinler. Sizin demenizle Razer'ın kullandığı switchler en iyisi olmuyo.

Cherry MX’ ler Green Switch’ den çok daha iyi. Ayrıca Green Switch Kailh ortaklığı ile yapıldı.
Size katılıyorum bazı arkadaşlarımız bunu inkar ediyor.
Cherry MX her konuda Razer'ın Kailh ortaklığında ürettiği switchlerden çok daha iyidir.

Marka takıntınız olması beni ilgilendirmez ve marka takıntısı olmak bana inanılmaz saçma geliyor. Ben Cherry MX anahtarlara ilk çıktıkları için en iyisi demedim. Kailh ilk çıkan switch markası olsaydı yine Cherry MX derdim. Çünkü Cherry MX en iyisi. Yeni bir konu açıcam. Hangi switch daha iyi Technopat Sosyal üyeleride fikirlerini söylesinler. Sizin demenizle Razer'ın kullandığı switchler en iyisi olmuyo.
Siz mavi mekanik anahtarlarınız ile devam edin uzatmayacağım konuyu. Ama geçmişimize değil de günümüze ve geleceğimize bakalım değil mi ? Razer Keyboard Switch - The All New Razer Opto-Mechanical Switch | Razer United Kingdom

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı