Ekonomimiz ne durumda?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Siz yazıyı okuduğunuza emin misiniz?

Eminim. Bu durum genel olarak böyle. Alıntıladığınız mesaj ile sınırlı olan bir mesele değil.

Elektronik ve araç piyasası dışında denilmiş, peki alışverişe çıktığın zaman 50 TL ile neler alabiliyorsun? Örnek olarak 1 kilo kıyma ne kadar? Fazla düşünmeye gerek yok. O parayla anca 1 kg kıyma alıyorsun.

Norveç'te ise 1 kg kıymaya 50 Euro ödediklerini hiç sanmıyorum.

Öncelikle göz ardı listeme hoş geldin!

Madem yurtdışından şikayetçisin gelsene bir Türkiye'ye neler oluyor :) Çok değil 2 ay kalıp buranın durumunu görebilirsin. Davulun sesi uzaktan hoş geliyor tabii.

Madem yurtdışından şikayetçisin gelsene bir Türkiye'ye neler oluyor :) Çok değil 2 ay kalıp buranın durumunu görebilirsin. Davulun sesi uzaktan hoş geliyor tabii.
Ah ah ben yurt dışında olacaktım. İtiraz edersem beni şey yapsınlar ☺️

Ekonomimizin durumu.
Halk:
1605274433428.png

Yöneticiler:
1605274474858.png

Eminim. Bu durum genel olarak böyle. Alıntıladığınız mesaj ile sınırlı olan bir mesele değil.

Elektronik ve araç piyasası dışında denilmiş, peki alışverişe çıktığın zaman 50 TL ile neler alabiliyorsun? Örnek olarak 1 kilo kıyma ne kadar? Fazla düşünmeye gerek yok. O parayla anca 1 kg kıyma alıyorsun.

Ya dostum sen neden beni suçluyorsun ki? Ben adamı destekledim mi? Ben sadece senin sorununu (Yazıyı okumamanı) dile getirdim, bu ne perhiz bu ne lahana.

Başlığa ilginç bir şey yazıp insanları konuya çekmeniz ardından da başlıkla alakasız bir şeyler zırvalamanız yeterli olmadığınızın göstergesidir. Sistem yerine her zaman öğrenciyi eleştirenlerdensiniz galiba. Amacınız ne sizin? Onlarla aynı olduğumuzu mu varsaymamızı istiyorsunuz? Ne dediğinin farkında mısın sen? Bir de cahiller yazmış durmadan. Asıl cahil sensin. Hiçbir kaynağa dayandırmadan söylediğin şeyler başlığınız kadar saçma. Baban orada su alırken bakmış 1 Euro demiş ki: "Oha 10 TL'su mu olur?" Siz de hiçbir şey bilmeden burada konuşuyorsunuz. Gençlerimizden nefret ediyorsanız yok olun bu ülkeden. Sizi zorla mı tutuyoruz burada? Eğer Technopat kuralları olmasa çok daha sert konuşurdum seninle.
Daha okuduğunu anlamayı öğrenememişsin bana cahillikten bahsediyorsun yazık.
Başlığa ilginç bir şey yazıp insanları konuya çekmeniz ardından da başlıkla alakasız bir şeyler zırvalamanız yeterli olmadığınızın göstergesidir. Sistem yerine her zaman öğrenciyi eleştirenlerdensiniz galiba. Amacınız ne sizin? Onlarla aynı olduğumuzu mu varsaymamızı istiyorsunuz? Ne dediğinin farkında mısın sen? Bir de cahiller yazmış durmadan. Asıl cahil sensin. Hiçbir kaynağa dayandırmadan söylediğin şeyler başlığınız kadar saçma. Baban orada su alırken bakmış 1 Euro demiş ki: "Oha 10 TL'su mu olur?" Siz de hiçbir şey bilmeden burada konuşuyorsunuz. Gençlerimizden nefret ediyorsanız yok olun bu ülkeden. Sizi zorla mı tutuyoruz burada? Eğer Technopat kuralları olmasa çok daha sert konuşurdum seninle.
Yazdığımı okusaydın birimleri kendi içinde değerlendirmek gerekir dediğimi anlardın.

Türkiye'de orta gelirli bir memur çocuğuyum abi ayrıca ülkeyi savunduğumu mu anlattım ben burada azıcık dikkatli okuyun ya.

Türkiye, dünyanın yeni sanayileşen ülkeleri arasında görülür. The World Factbook'a göre Türkiye büyük ölçüde gelişmiş bir iktisada sahiptir. Türkiye aynı zamanda ekonomistler ve siyaset bilimciler tarafından dünyanın en yeni sanayileşmiş ülkelerden biri olarak tanımlanır. Türkiye, nominal GSYİH'ya göre dünyanın 19. en büyük ekonomisi ve SAGP GSYİH'ya göre 13. en büyük ekonomisidir.

Sonradan daha çok araştırdım çoğu Avrupa ülkesi için durum sizin savunduğunuz gibiymiş lakin konuyu düzenleyemiyorum 🤨

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı