EKPSS sınavına hakkında nasıl bir hazırlık yapmalıyım?

Makaleler
45
Ekpss(engelli) kursuna gidecektim. Ekim ayında açılacakmış. Benim hocam YouTube kanalında Ekpss'ye dair konu anlatım videoları başladı. Ekim'e kadar onları seyredeceğim. İnternetten biraz dinlemeye başladım. Sınav kolay diyorlar fakat ne de olsa rakiplerim var. Sınavı kazanmak istiyorum. Bayağı uzun zamandır ders çalışmıyordum. 3 yıl kadar diyebilirim.

İrademi tam sağlayamıyorum. O yüzden biraz aksalık olabilir. Disiplinin şart olduğunu biliyorum.

Bu sınava çalışanlar nasıl çalışıyor? Psikolojik hastalık olarak gireceğim sınava. Ancak psikolojik bozukluğunun bende kalıcı etkisi olmuş; algılamakta güçlülük ve zihinsel olarak ne kadar yaparsam yapayım tam performans alamıyorum. Bu ikisi kalıcı etki bırakmış bende. Bir de takıntı, oh miss...

Peki YKS sınavında ilk 5 bine falan girmesi deliler gibi ders çalışması mı gerekiyor? Tamam zekanın da etkisi var. Kuzenimle konuşmuyorum ama duydum. İlk girdiğinde 90 bin yaptı. İstediği yer olmadı ve tekrar hazırlandı. Ve ilk 5 bine girdi EA'dan. Ha ondan taktik alamam çünkü aramız bozuk. Bu kadar derecelere girmek için çok mu çabalamış olabilir?

8 ayım var. 1 ay boyunca evde kendim çalışacağım. Belki disiplin oturur, bilmiyorum artık.

Bir de şu aklıma takılıyor: O gün ne kadar verimsiz geçerse geçsin o masanın başında olmak zorunda mıyım?

Yani yaklaşık 3 yıldır ders gözü görmedim ama hala aklımda kalanlar var biraz da olsa. Beyindeki kalıcı etki geçer mi belli değil. Memur olarak atanmak istiyorum. O kuzenim gecesini gündüzene mi katmıştır bunun için?

Son olarak: Her şeyden fedakarlık mı yapmak gerek? Gezmeye gitmek, oturup film izlemek, telefon veya bilgisayar oynamak gibi olayların hepsi kalkacak mı?

Yardımcı olursanız sevinirim. İyi sosyaller.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam düzenli ve temiz biryerde çalışın yani masasın toplu ve güzel olsun bu sizin ders çalışma motivasyonu'nuzu arttıracaktır. Ayrıca her ders çalışmadığınız zaman gelecekteki halinizi düşünün ve aklınıza şu cümleyi getirin "Gelecekteki sen şuanda halin ile kötü düşünüyor"
Ve belirli bir saat koymaya çalışın Motivasyon videoları izleyin.

Yeni konular

Geri
Yukarı