Ekran arada sırada yeşil oluyor

Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Sigortacı
Nadiren oluyor ve çok hızlı bir şekilde ekranın belirli yerinde yatay bir şekilde yeşil şeyler çıkıyor. Oyundayken veya herhangi bir işlem yaparken olmuyor. Masaüstünde boş boş dururken yapıyor sadece. Nasıl düzeltebilirim?
  • Ekran: Samsung Odyssey G5
  • Ekran kartı: RX-580 Nitro+
  • İşlemci: R5 2600
  • PSU: High Power 650W +80 Bronze
  • Anakart: MSI A320M A-Pro

4.5 ay olmuştur maksimum. Oyun amaçlı kullanıyorum 64 dereceyi geçmiyordu. Artık tamamen bitene kadar kullanmaya devam edeceğim. İlerleyen zamanlarda daha güncel bir ekran kartı alacağım.
Peki nezamandır kullanıyorsun ekran kartı' nı ve hep yükde ve yüksek ısılardamı kullandın?

4.5 ay olmuştur maksimum. Oyun amaçlı kullanıyorum 64 dereceyi geçmiyordu. Artık tamamen bitene kadar kullanmaya devam edeceğim. İlerleyen zamanlarda daha güncel bir ekran kartı alacağım.

Bencede tadını çıkart nereye kadar giderse bende de yahu nedense 40 dereceyi geçmiyor fan %52'de çalışıyor ekran kartının.

Nadiren oluyor ve çok hızlı bir şekilde ekranın belirli yerinde yatay bir şekilde yeşil şeyler çıkıyor. Oyundayken veya herhangi bir işlem yaparken olmuyor. Masaüstünde boş boş dururken yapıyor sadece. Nasıl düzeltebilirim?
  • Ekran: Samsung Odyssey G5
  • Ekran kartı: RX-580 Nitro+
  • İşlemci: R5 2600
  • PSU: High Power 650W +80 Bronze
  • Anakart: MSI A320M A-Pro
Aynı sorun var bende ve OCCT ile test yaptığımda abartmıyorum kanıtım var bir milyar adet hata çıktı. Siz de VRAM testi yapın bence hemen. Sistemimiz neredeyse aynı Sapphire bunu bilerek yapıyor olabilir
Şuan yapıyorum 1 saatlik yapacak sanırım. Test bittiğinde hangi dosyaları paylaşmalıyım?
5 dklık yapın

Hocam şimdi farkettim kusura bakmayın :D. Normal OCCT testinde hata çıkarıyor ama VRAM testini deniyorum şuan 7 dakikadır hata yok. Ben VRAM'ı yeni farkettim.
Aynı sorun var bende ve OCCT ile test yaptığımda abartmıyorum kanıtım var bir milyar adet hata çıktı. Siz de VRAM testi yapın bence hemen. Sistemimiz neredeyse aynı Sapphire bunu bilerek yapıyor olabilir

5 dklık yapın
Garantisi devam ediyor mu?

Garantiye ya da teknik servise gönderebilirsin.

Hocam şimdi fark ettim kusura bakmayın :D. Normal OCCT testinde hata çıkarıyor ama VRAM testini deniyorum şu an 7 dakikadır hata yok.

Yine de garantisi varken garantiye göndermen iyi olur. Göndermeden önce dediklerimi uygula;

1- Tüm sürücülerinin güncel olduğuna emin ol.

2- Microsoft Visual c++ ile DirectX'in güncel olduğuna emin ol.

3- Komut istemini yönetici olarak açıp scf /scannow yazıp enter a bas.

3- Komut istemini yönetici olarak açıp scf /scannow yazıp enter a bas.
Windows Resource Protection found corrupt files and successfully repaired them.
For online repairs, details are included in the CBS log file located at
windir\Logs\CBS\CBS.log. For example C:\Windows\Logs\CBS\CBS.log. For offline
repairs, details are included in the log file provided by the /OFFLOGFILE flag.

Böyle bir şey yazdı hocam.

Windows resource protection found corrupt files and successfully repaired them.
For Online repairs, details are included in the cbs log file located at.
windir\Logs\CBS\CBS.log. for example C:\Windows\Logs\CBS\CBS.log. for offline.
Repairs, details are included in the log file provided by the /offlogfıle flag.

Böyle bir şey yazdı hocam.

Yeşil ekran sorunu devam ediyor mu peki?

Yeni konular

Geri
Yukarı