Ekran Beyaz Olma Sorunu

Thermes

Kilopat
Makaleler
61
5 yıllık emektar bilgisayarımda;
  • HD 3850 ekran kartı var
  • Monitör acer x223w-Q modeli
  • İşletim sistemi Windows 8.1 orijinal
Şimdi gelelim soruna. Chrome veya Firefox ile görseller kısmında bir şey arattığım zaman tüm ekran bir anda bembeyaz oluyor. Yani tarayıcı penceresi, alt taraftaki Windows'un kendi taskbar'ı dahil hiç bir şey görünmüyor.

Yine sabit diskteki içinde resim olan klasöre girdiğim zamanda beyazlaşıyor, yani resimlerle ilgili bir sorun olduğu aşikar. Video oynatırken veya Dota 2 oynarken böyle olmuyor. Google'da biraz baktım genelde dizüstülerde yaygın olan bir sorun olarak görünüyor. Kablo girişlerini kontrol ettim, takıp çıkardım, mönitör geçen sene, içindeki flöresan gazı bittiği için tamire gitti.
İşin içine resim girdiğinde böyle bir şey olmasına bir anlam veremedim açıkçası.
Yeni ekran kartı alma dışında ne önerir siniz ? Yeni ekran kartını son seçenek olarak düşünüyorum.

qweqew.jpg

Görseller'e basınca sonuç bu:

qweqwe.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Başta belirtmeyi unutmuşum, Onboard yok bilgisayarda.
Dota 2 oynarkende aynı şey olmaya başladı, mönitörü kapatıp açınca 2-3 saniyeliğine görüntü geliyor, sonra yine beyaz ekran oluyor.Alt_tab yapıp masaüstüne dönünce görüntü geliyor. Tarayıcıda tam ekrandan çıkarıp fare ile sürükleyince pencereyi, görüntü tekrar geliyor.
Akşam mönitörü arkadaşımın bilgisayarına bağlayarak deneyeceğim.

Düzenleme: bugün tamirciye verdim monitörü, bir şeyi yok diyerek geri verdi bana akşam. Biraz aşağıdaki teknik servise gittim, orada bilgisayar açılırken 2-3 saniye beyaz oldu ekran, bilgisayar tamamen açılınca normale döndü.
Dün arkadaşımın bilgisayarında benim bilgisayarımda olduğu gibi beyaz ekran olmuştu.
Ekran kartı çıkışı DVI, monitöre dvi-vga dönüştürücü ile bağlıyorum. Acaba o soruna neden oluyor olabilir mi ?
Şu an yine bembeyaz ekran olmuş durumda.
Teknik servisler inanmıyor sorun olduğuna.

Düzenleme 2: monitörün paneli bozulmuş, yeni monitör alacağım.
Konu kilitlenebilir.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı