Ekran bir anda bozuldu

ankara06esenboga

Femtopat
Daha fazla  
Ya arkadaşlar bir ay önce laptopu aldım daha yeni bu problem çıktı neden oldu sizce iade edilir mi? Garanti kapsamına girer mi? Kullanıcı hatası mıdır?

Dosya Ekleri

• Polish_20210108_200703262.jpg
    Polish_20210108_200703262.jpg
    127,7 KB · Görüntüleme: 50
Ya arkadaşlar bir ay önce laptopu aldım daha yeni bu problem çıktı neden oldu sizce iade edilir mi? Garanti kapsamına girer mi? Kullanıcı hatası mıdır?

RAM'da ve ya ekran kartında problem var geç kalmadan garantiye götür kardeşim.

sadasdsdddddddddddddd.PNG

İIk işIetim sistemi açıIış anında sistem tarafından bellek kuIIanımı başIar bu sırada RAM'de doğabiIecek bir hata yüzünden iIk önyükeIeme gerçekIeşmezse sistem resetIenebiIir. Bu hatanın RAM'den kaynakIı oIma ihtimaIi büyüktür. Bazen bu sırada Windows siyah ekran da bazı dosyaIar eksik veya bozuk tarzında uyarılar da verebiIir onarma CD-DVD sini takıp onardığınızda yine aynı hatayı aIabiIirsiniz bu da RAM'in işIevini görememesinden kaynakIı bir probIemdir.

Kaynak: Ekinox Computer

Bilgisayarı kapatıp ramleri tek tek sökerek biosa girmeyi deneyebilir misiniz ? Yada bilgisayarı kapatıp açıp biosa girmeyi deneyebilir misin bu Windows 10 başlayınca mı oluyor onuda belirtirsen sevinirim. Açılır açılmaz bu halde ise ekran kartı veya panel arzası olma ihtimali yüksek ancak biosa girdiğinde herhangi bir sorun yoksa ekran kartı arzası olmayabilir.

Bir ihtimalde driver kaynaklı bir sorun olabilir , bir kere benimde başıma geldi , nvidia ekran kartını güncellerken olmuştu bu durum , driverı silip yeniden yükledim düzelmişti oyunlarda veya videolarda çat diye gidiyordu.

Yeni konular

Geri
Yukarı