Ekran camı değişirken Jel uygulaması

FaKeReaL

Hectopat
Dostlar merhaba, telefonumun ekranı bugün kırıldı. Dokunmatikte ve LCD'de bir problem yok. Sadece camını değiştireceğim. İnternet üzerinden 35 liraya OCA'lı bir cam sipariş ettim fakat bu camı takarken UV (Loca) jel uygulamak gerekiyormuş. Bu jeli kurutacak malzemem yok. Bu jeli uygulamasam sorun olur mu yada altarnetif bir yöntem var mı?

Son düzenleme:
Eski camı çıkartırken bile sıcaklık vermen gerekecek. Jelin kalitesine göre değişir ama kurutmaya ihtiyacı olmayanlar da mevcut. Sıkıntısı düzgün bir şekilde yapabilecek misin? Telefon ön panelinde parmak izi okuyucusu varsa biraz daha dikkat etmelisin.

Tavsiyem orta ve üstü bir telefon tamircisine gidip ona bu işlemleri yaptırman.

Dostlar merhaba, telefonumun ekranı bugün kırıldı. Dokunmatikte ve LCD'de bir problem yok. Sadece camını değiştireceğim. İnternet üzerinden 35 liraya OCA'lı bir cam sipariş ettim fakat bu camı takarken UV (Loca) jel uygulamak gerekiyormuş. Bu jeli kurutacak malzemem yok. Bu jeli uygulamasam sorun olur mu yada altarnetif bir yöntem var mı?

Kurutma makinası gibi şeylerle sıcaklık vermen lazım. Sonra tıpa gibi yapışıp çekme gücü olan bir şeyle yavaşça çekeceksin, sıcaklığı iyi verdiysen zorlanmadan çıkıyor. Elin böyle şeylere yatkınsa ve sabırlıysan Youtube'da videoları var izleyerek yapabilirsin, kendine zarar verme riskinde var. Tavsiyem arkadaşın dediği gibi bir tamirciye gidip taktırman.

Benim evdeki cihazlarımdan biride aynı sıkıntıyı yaşıyor ama çizik sayılır benimki çok darbe almasına rağmen gayet sağlıklı çıktı bu işten. Benim bildiğim UV lambası lazım o jelin kuruması için. Ayrıca var olan çatlak camın çıkması için sıcak hava verecek bir şeye ihtiyacın olacak. Bu arada bilen varsa bana da kuruması için lambaya gerek kalmayan jelin adını verir misiniz acaba? Tavsiyem bu işlemi yapmadan önce bu işi iyi yapabilecek bir servise danışmanız olacaktır.

Cihaz j7 2016. Tavsiyeler için çok teşekkür ederim. Elim yatkın ve kendim yapmayı seviyorum. Sinop'tayım ve burada düzgün bir tamirci yok. Aldığım cam OCAlı ve satıcı UV jel sürmem şart olmadığını söyledi. Ama UV jel yerine kullanabileceğim başka bir şey varsa önerirseniz sevinirim. Ve kuruması için başka bir alternatif varsa.
Eski camı çıkartırken bile sıcaklık vermen gerekecek. Jelin kalitesine göre değişir ama kurutmaya ihtiyacı olmayanlar da mevcut. Sıkıntısı düzgün bir şekilde yapabilecek misin? Telefon ön panelinde parmak izi okuyucusu varsa biraz daha dikkat etmelisin.

Tavsiyem orta ve üstü bir telefon tamircisine gidip ona bu işlemleri yaptırman.
Kurumaya ihtiyacı olmayan sıvı nedir? Ondan alayım.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı