Ekran çizgi çizgi oluyor ve kapanıyor

SYN4EVER

Decapat
Daha fazla  
Bilgisayarı açarken ekranda çizgiler oluşuyor. Ardından Windows başlatılıyor kısmı çıkıyor. Sonrasında ise bilgisayar kendini kapatıyor. Sorun ne olabilir?

IMG_20220429_202918.jpg

IMG_20220429_202649.jpg

Büyük ihtimalle ısınmadan ya da gerilimden dolayı uzun vadede GPU'nun temas noktaları zarar görmüş olabilir, en kısa zamanda ekran kartınızın garantisi varsa ilgili teknik servise göndermenizi tavsiye ediyorum. Tahminime göre GPU'nun PCB'ye temas etmesini sağlayan küçük lehim topları hasar görmüş ve BGA makinesiyle yeniden düzenlenmesi gerekli. Reballing gerekebilir.

Büyük ihtimalle ısınmadan ya da gerilimden dolayı uzun vadede GPU'nun temas noktaları zarar görmüş olabilir, en kısa zamanda ekran kartınızın garantisi varsa ilgili teknik servise göndermenizi tavsiye ediyorum. Tahminime göre GPU'nun PCB'ye temas etmesini sağlayan küçük toplar hasar görmüş ve BGA makinesiyle yeniden düzenlenmesi gerekli. Reballing gerekebilir.
16 yıllık bilgisayar ben kullanmıyordum zaten pek. Bozulmasının sebebi tahminimce kardeşimin bilgisayarı direkt psu düğmesinden kapatması.

Geri
Yukarı