Ekran çözünürlüğü 1920X1440 olmuyor

Takeshi Kovacs

Kilopat
Makaleler
1
Yer
Adana
NVIDIA denetim masasından özel çözünürlük oluşturma bölümünden 1920X1440 çözünürlüğünü girip onaya basıyorum, test etmek için 14 saniyeliğine gösterdiği aşamada sorun görünmüyor. Kabul edilsin mi diye sorduğunda evet diyorum fakat daha sonra hiçbir şekilde o çözünürlük aktif olmuyor. Uygula dediğimde ekran 2 saniyeliğine kararıyor fakat çözünürlük değişmiyor.

Monitör: MSI Mag241c 1920x1080

Son düzenleme:
Hocam monitörünüz nedir? 2K mı 1080P mi?

Tamam işte hocam değerleri karşılamıyor. 1920 üst sınır. Diğeri ise 1080. siz 1920X1440 yaptığınız için olmuyor. Ben bir ara 1600X1200 denemiştim. Olmuştu. Sınırlar tutmuyor. Tam değeri bulmanız gerekiyor.

Tamam işte hocam değerleri karşılamıyor. 1920 üst sınır. Diğeri ise 1080. siz 1920X1440 yaptığınız için olmuyor. Ben bir ara 1600X1200 denemiştim. Olmuştu. Sınırlar tutmuyor. Tam değeri bulmanız gerekiyor.
Hocam test aşamasında sorunsuz gösteriyor monitörle alakalı olduğunu sanmıyorum. Windows engelliyor galiba.

Olabilir hocam. Monitör kaynaklı da olabilir. Çözünürlüğü yetmediği için siyah ekran verip eski haline dönebilir.

Nvidia denetim masası menüsünden özel çözünürlük oluştur kısmında çözünürlük oluşturulduktan sonra ( test edilip kayıt edildikten sonra ) masaüstü sağ tık görüntü ayarlarından çözünürlüğü değiştirmeyi dener misiniz ? Görüntü ayarlarında görünüyor olması lazım o çözünürlüğün.

DSR açıp denediniz mi? Bir de CRU kullanmayı deneyin.
Hocam bahsettiğiniz CRU programıyla 15 dk kadar cebelleştim, bütün seçenekleri denedim ve ekran kartı yanınca çıkan değişik renkler ortaya çıktı. Bunu düzeltmeye çalışırken Windows'a zor girebildim (ekran gelmiyordu) daha sonra istemeden 1920X1440'ı 144 hz'de çalıştırmayı başardım.

Fakat oynadığım oyun Valorant sanırım bu çözünürlüğü tam ekran desteklemiyor. Tam ekran pencereli oynadığımda da istediğim verimi alamadım. 1440x1080 devam edeceğim. CRU işe yaradı diyebiliriz.

Yeni konular

Geri
Yukarı