Ekran çözünürlüğü 640*480 oldu

RavenoLL

Hectopat
Ekran çözünürlüğü böyle oldu ve ekranda nok nokta pembelikler oluştu. Nasıl oldu derseniz dizi izlerken birden dondu sonra bilgisayar yeniden başladığında durumu bu haldeydi. Aygıt yöneticisinde ekran kartının üzerinde ünlem var ve NVIDIA denetim masası gözükmüyor. Denediğim çözümler:
1. Ekran kartı sürücüsünü DDU ile silip temiz kurulum yaptım.
2. Bilgisiyarı sıfırladım.
3. Anakart chipset Driver'ini yükledim.
4. Ekran kartını anakartın üzerindeki başka bir slota taktım.
Bunların hiçbiri işe yaramadı.

Sistemim: MSI RTX 2070 Super Gaming X Trio
Ryzen 5 3600
cm White serisi 750W PSU
Adata XPG 16 GB 3200 MHz RAM
MSI B450 Tomahawk Max

Sistemi alalı daha bir ay bile olmadı. Sizce benim yapabileceğim bir şey var mı? Yoksa direkt garantiye mi yollamalıyım?

Son düzenleyen: Moderatör:
Ekran çözünürlüğü böyle oldu ve ekranda nok nokta pembelikler oluştu. Nasıl oldu derseniz dizi izlerken birden dondu sonra bilgisayar yeniden başladığında durumu bu haldeydi. Aygıt yöneticisinde ekran kartının üzerinde ünlem var ve NVIDIA denetim masası gözükmüyor. Denediğim çözümler:
1. Ekran kartı sürücüsünü DDU ile silip temiz kurulum yaptım.
2. Bilgisiyarı sıfırladım.
3. Anakart chipset Driver'ini yükledim.
4. Ekran kartını anakartın üzerindeki başka bir slota taktım.
Bunların hiçbiri işe yaramadı.

Sistemim: MSI RTX 2070 Super Gaming X Trio
Ryzen 5 3600
cm White serisi 750W PSU
Adata XPG 16 GB 3200 MHz RAM
MSI B450 Tomahawk Max

Sistemi alalı daha bir ay bile olmadı. Sizce benim yapabileceğim bir şey var mı? Yoksa direkt garantiye mi yollamalıyım?

Onboard ekran kartı varsa, mevcut kartı çıkartıp açın bilgisayarı, noktalar ve çözünürlük problem giderse, ekran kartında problem oluşmuş olabilir.

NVIDIA Geforce Experience üzerinde sürücü yüklenmemiş gibi her başlattığımda sürücüyü yeniden yüklettiriyor. Yüklüyorum yeniden başlata basıyorum sürücüyü yeniden yüklememi istiyor ve aygıt yöneticindeki ünlemde gitmiyor. Sürücüyü yanlış yüklüyor olabilir miyim? Malum bu çözünürlükte yazıları pek okuyamıyorum.

NVIDIA Geforce Experience üzerinde sürücü yüklenmemiş gibi her başlattığımda sürücüyü yeniden yüklettiriyor. Yüklüyorum yeniden başlata basıyorum sürücüyü yeniden yüklememi istiyor ve aygıt yöneticindeki ünlemde gitmiyor. Sürücüyü yanlış yüklüyor olabilir miyim? Malum bu çözünürlükte yazıları pek okuyamıyorum.
Hocam aynısı bana oldu ekran kartım bozuk çıktı istersen bi garantiye yolla

Geri
Yukarı