Ekran Çözünürlüğü Değişmiyor Ve İnternete Bağlanılmıyor

Emma Stone

Hectopat
Makaleler
1
Yer
Bursa
Daha fazla  
Merhabalar, yeni aldığım sisteme Windows 10 yükledim fakat ekran çözünürlüğü (şu an da 1024×768) değişmiyor ve Ethernet kablosu takmama rağmen internete bağlanmıyor nedeni nedir? Yardımcı olur musunuz?
Not: Ethernet denetleyicisi için sürücü yüklemeye çalıştım fakat Windows'ta bulamadı.
@kino

Son düzenleme:
Bu var acaba aynı kartlar mı BIOSTAR yazınca hiçbir kart çıkmıyor.

Site bu. Sürücüleri indir kısmına geldiğimde On-Board Lan (Intel) var. Onu mu indirmem gerekli?

Ekran kartı sürücüsünü kurdun mu? Biostar H510 chipset sürücüsü bu oluyor.

Hayır, hiçbir şey kurmadım. Windows 10 yükledim ve açtığımda görüntü 1024×768 idi. İnternete bağlamak için ethernet kablosunu taktım fakat bağlanmadı. Ethernet Denetleyicisinin sürücüsü kurulu değil. Ekstradan tüm sürücüler 2006'dan kalma. İnternete bağlansam bu sorun çözülür fakat bağlanamıyorum. Ethernet Denetleyicisinin sürücüsünü arıyorum ve bulamadım. Bulsam USB bellek ile atıp, kuracağım.

@Emma Stone Windows kurulum ekranında bağlantıyı araması lazımdı nasıl bir kurulum yaptın? Ethernet takılı şekilde tekrardan format at istersen.
Kurulum yaparken internete bağlan ekranı geldi, fakat sadece mavi ekran vardı hiç bir şey yoktu. Ethernet kablosu takılı idi. Algılamadı bir daha kuruyorum o zaman takılı bir şekilde.

Kurulum yaparken internete bağlan ekranı geldi, fakat sadece mavi ekran vardı hiç bir şey yoktu. Ethernet kablosu takılı idi. Algılamadı bir daha kuruyorum o zaman takılı bir şekilde.

Kur bakalım normalde Windows 10 onu otomatik algılayıp direkt bağlanması gerekirdi.

Kur bakalım normalde Windows 10 onu otomatik algılayıp direkt bağlanması gerekirdi.
Ayrıca ekte eklediğim fotoğraftaki şey ile ethernet kablosunu uzatıp öyle taktım, bunu yapmam böyle bir soruna yol açar mı? Ona göre onu çıkarıp öyle kuracağım.

Dosya Ekleri

• IMG_20220212_190635.jpg
    IMG_20220212_190635.jpg
    80,5 KB · Görüntüleme: 22
@Emma Stone öncesinde sorunsuz bağlantıyı veriyordu ise bir sorun olmayacaktır. Uzatma yeni yapılıp öncesinde denenmediyse bilemeyiz.
Peki, çıkarıp deneyeceğim. Ayrıca kasanın üstünde ki çektiğim yer kırmızı yanıp sönüyor, bunun anlamı nedir bir bilginiz var mı? Anakartta bir sorun mu var acaba?
Not: Üstünde H harfi olan yer.

Dosya Ekleri

• IMG_20220212_191845.jpg
    IMG_20220212_191845.jpg
    64,2 KB · Görüntüleme: 21

Yeni konular

Geri
Yukarı