Ekran Çözünürlüğü Düştü

Berkusha

Hectopat
Dün akşam Full HD olarak kapattığım bilgisayar sabah açtığımda 1024X768 olarak açıldı. Şunlar denediğim çözümler:
1. Kabloları değiştirdim onlarda sıkıntı yok.
2. Windows dosyalarını onardım.
3. Sistem geri yükleme yaptım.
4. Ekran kartı driverını güncelledim.
5. monitörüm tak çalıştır yani PNP olarak gözüküyor aygıt yöneticisinde.

Ayarlara gelince maksimum çözünürlük 1024X768 gözüküyor eskiden 1920X1020 gözükürdü.
Hocalarım var mıdır bir çözümü ne yapabiliriz?
İşlemci: Ryzen 5 1400
Ekran kartım: INNO 3D GTX1050 Ti
Monitör: Philips 226V4L
Not: Monitörü HDMI to DVI dönüştürücüyle kullanıyorum.
2 Haftadır sorunsuz kullanıyordum.

Daha sonra ekran kartınızın son sürücüsünü kurunuz.

DDU ile driver kaldırıp tekrar kurar mısınız?
Daha sonra ekran kartınızın son sürücüsünü kurunuz.
DDU ile kaldırıp tekrar kurdum ve sorunum devam ediyor. Yalnız sürücüyü kaldırdıktan sonra çözünürlük ayarında 800x600 kaldı ve 1024x768 kalkmıştı. Sürücüyü tekrar kurunca 1024x768 geri geldi ama hala full HD gelmedi.
Sorunum hakkında bir güncelleme:
Arkadaşımın monitörünü denediğimde aynı kablo full HD bir şekilde görüntüyü verdi. Daha sonra arkadaşımın laptopunu kendi monitörüme bağladığım zaman full HD bir görüntü vermedi. Monitörden kaynaklandığını düşünmeye başladım sorunumun. Hocalarım yardımcı olur musunuz?

Son düzenleme:
DDU ile kaldırıp tekrar kurdum ve sorunum devam ediyor. Yalnız sürücüyü kaldırdıktan sonra çözünürlük ayarında 800x600 kaldı ve 1024x768 kalkmıştı. Sürücüyü tekrar kurunca 1024x768 geri geldi ama hala full HD gelmedi.
Sorunum hakkında bir güncelleme:
Arkadaşımın monitörünü denediğimde aynı kablo full HD bir şekilde görüntüyü verdi. Daha sonra arkadaşımın laptopunu kendi monitörüme bağladığım zaman full HD bir görüntü vermedi. Monitörden kaynaklandığını düşünmeye başladım sorunumun. Hocalarım yardımcı olur musunuz?
Bilgisayarı farklı bir monitörde deneme şansın var mı ?

Geri
Yukarı