Ekran çözünürlüğü yükseltme

Laptopun ekranı Intel'e bağlı olduğu için AMD ayarlarından bir şey yapamazsınız. Intel de izin vermediği için yapacak birşeyiniz yok. Ayrıca bu tarz programlarla yükseltseniz bile gerçek yüksek çözünürlüğü alamazsınız. En fazla 768p'den azıcık daha güzel gözükür, belki de 768p'den bile kötü gözükebilir. Gerçek yüksek çözünürlük istiyorsanız arkadaşın dediği gibi paneli değiştirmeniz gerekiyor.

Eski cihazinizin paneli duruyor ise:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Kullandiginiz notebooktaki panelin cozunurlugu ile kisitli o. Paneli degistirmeniz gerekli fazlasi için. Kendi kullandigim Lenovo notebookta paneli kirinca FHD panel takmistim. Tabii hem boyut hem baglanti turu ayni olmali, montaji yapacak kisinin ayrintili bilgi sahibi olmasi gerekli.

Herhangibir sorunla karşılaştınız mı sonra?

AMD ekran ayarlarında Super Resolution diye bir kısım var. Eğer sende de varsa o ayarı açık yap. Daha sonra masaüstünde görüntü ayarlarından diğer çözünürlükler açılacaktır. (Vega 64 ekran kartımla 2K monitörümü 4K yapıp oyun oynuyorum. )

2. Yöntem ise Laptobun ekranını değiştirmek. Benim 1920x1080 ekran bozuldu mesela daha ucuz olduğu için senin ekrandan taktırdım. Çünkü internet vs de kullanıyordum bir de oğlum çizgifilm izliyor. Sen de tam tersini yaptırabilirsin. Laptobun marka ve modelini girersen google da Full HD ekran bulabilirsin sonra bir bilgisayarcıda taktır veya aç kendin tak. Pin sayısı önemli ama.
Hocam çok sağol ya valla 1440 p istiyordum 1440 p oldu monitorum
AMD ekran ayarlarında Super Resolution diye bir kısım var. Eğer sende de varsa o ayarı açık yap. Daha sonra masaüstünde görüntü ayarlarından diğer çözünürlükler açılacaktır. (Vega 64 ekran kartımla 2K monitörümü 4K yapıp oyun oynuyorum. )

2. Yöntem ise Laptobun ekranını değiştirmek. Benim 1920x1080 ekran bozuldu mesela daha ucuz olduğu için senin ekrandan taktırdım. Çünkü internet vs de kullanıyordum bir de oğlum çizgifilm izliyor. Sen de tam tersini yaptırabilirsin. Laptobun marka ve modelini girersen google da Full HD ekran bulabilirsin sonra bir bilgisayarcıda taktır veya aç kendin tak. Pin sayısı önemli ama.
hocam herşeyi 1440p görünüyor ama oyunda olmuyor

Etkin sinyal çözümleme diye bir şey var onun yüzünden galiba olmuyor oyunda

Son düzenleme:
Bakın şimdi bende AMD A6 var ama bende de sadece 1 tane ekran çözünürlüğü var oda 1980 mi ve 1080 var yani ben en yükseğini kulanıyorum bende sadece bu var öyle 800*600*32 gibi şeyler yok bende sizde varsa deyin bana.

Geri
Yukarı