Ekran dalgalama sorununun çözümü

XXXXXXXXXX

Centipat
Merhaba, oyunlarda dalgalanma sorunu yaşıyorum. V-Sync seçeneğini açmamı söylüyorlar ama ben daha fazla FPS alarak oyundaki performansımı arttırmak istiyorum.

Bunun için İnternet'te şöyle diyenler var: "Monitörün ve kasanın fişlerini aynı Priz'e bağlamayın" bu doğru mu? Yorumun altında: "eyw çözüm buymuş" "oha oldu çok saçma ama sorun çözüldü" diyenler vardı bende sormak istedim doğruysa bende uygulayacağım.

Not: Konuyu yanlış yere açtıysam çok özür dilerim.

Monitörün kaç HZ acaba? FPS'i monitörün HZ değerine göre sabitleyebilirsin. Zaten 60Hz bir monitörün varsa 144 FPS alsan bile bir işe yaramıyor. Denemeni öneririm.

Monitörün kaç Hz acaba? FPS'i monitörün Hz değerine göre sabitleyebilirsin. Zaten 60Hz bir monitörün varsa 144 FPS alsan bile bir işe yaramıyor. Denemeni öneririm.

60Hz bir monitörüm var. Eğer bu bilgi doğruysa konu çözüldü ama unlost[cantuğ özsoy] oyunlarda ne kadar çok FPS alırsanız o kadar iyi dedi. Ondan bu konuyu açtım.

60Hz bir monitörüm var. Eğer bu bilgi doğruysa konu çözüldü ama unlost[cantuğ özsoy] oyunlarda ne kadar çok FPS alırsanız o kadar iyi dedi. Ondan bu konuyu açtım.

Zaten 60Hz bir monitörün varsa 144 FPS alsan bile bir işe yaramıyor.

Özür dilerim. Sosyal de gezdim biraz. Bu bilginin yanlış olduğunu öğrendim. Recep Baltaş abimiz konu açmış bunun üzerine. Ama FPS niz monitör yenileme hızına göre ne kadar yüksek olursa o kadar dalganma yırtılma olur diye biliyorum. Tabii kisi de yanlış bilgi vermek istemem.

Bunları eklemek istedim.
Ekran kartınızın double veya triple buffering özelliği var mı? Bunlar ile sabitlerseniz çok daha iyi olur sizin için. V-Sync'dan daha kaliteli diye biliyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı