165-144 Hz ekran kapanıp durma çözümü

godofthepc

Picopat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba. Öncelikle 3 ay önce 165Hz ekran aldım ve ekranda 165Hz'ye alınca sürekli görüntü git gel oluyordu. Ekran kartım 9800'dü sonra 60 Hz'ye cektigimde herhangi bir şey olmuyordu fakat LoL'e girdigimde ekran gidiyordu ve gelmiyordu. Şimdi size ekran kartınız düşükse uygulayabılceginiz yöntemleri aktaracagım.

Eğer ki ekran git gel oluyorsa 60Hz'ye çekmeniz şarttır. Cözünürlük ayarlarını dogal olanı NVIDIA masasından geçmeniz lazım + LoL'de ekranın gitmesinin çözümü ya da herhangi bir oyunda şudur. Alt + enter yapyıorsunuz ve oyunu tam ekran modundan pencereli moda ya da tam ekran pencereli moda geçiyor. Eğer ki pencereli moda geçirirseniz 60FPS'den fazla alamazsınız ve PC'niz ne kadar iyi olursa olsun. Ara sıda 57 56 düşüyor az bir şey kasma olabilir. O yuzden bir daha alt enter yaparak tam ekran pençereli moda geciyorsunuz. Google gibi yukarıda sag üstte kapatma secenegi falan cıkıyor cogu oyunu bu şekilde açabilirsiniz. Şimdik 165Hz ekran kulanabilmeniz için işlemcinizin ve PC'nin saglam olması gerekir. İşlemciyle ekran kartı darbogaz yapmıyorsa herhangi bir problem yok. Oyunlara girdiginizde gereksiz FPS almamak için oyunların içinde FPS kısıtlayıcı kullanın ömrünü de uzatır PC'nin ++ ben GT9800 kulanırken hiçbir şekilde oyun oynayamıyordum LoL CS:GO dışında 60Hz sadece.

Şimdi ben 1660S aldım Rus'ta girdigimde 90 FPS'de alsam herhangi bir kasma geriden gelme ekran açılıp kapanma yaşamıyorum. 110 FPS alıyorum 165Hz'de kullanıyorum NVIDIA Denetim Masası'ndan ekran Hz'sini uygulama kontrolune bırakıyoruz. Yani anlayacağınız ekran aldım bozuk cıktı vs gibi durum söz konusu degildir. Bozuk olma olasılıgı var fakat 60 Hz'ye aldıgınızda bir sorun yoksa sisteminiz yeterli olmayabilir. PC upgrade gerekebilir yani sorun yok tavsiye ederim 165Hz gibi bir ekranla oyun oynadıgınızda mesela Valorant'ta aşırı belli ediyor kendini. Adam cok iyi bilene oynasa karşınızdakı 60Hz alıyorsa bir anda onune cıktıgınızda sizi görmüyor yarım saniye falan şak diye vurabılıyorsunuz. Öncelik hiti sizde. İyi günler dilerim.

GT 9800le kimse 165Hz ekran kullanmaz ki hocam. Kullananin kendisine saygısı yoktur desem yeridir. Yine de bilgi için teşekkürler.

Yeni konular

Geri
Yukarı