Ekran donması sonrası Alt+Tab yapınca düzelme

İşletim sistemi
Windows 10

Johtoekin

Hectopat
Yer
İzmir
Daha fazla  
Merhabalar, başlığa en uygun kelimeyi bulamadım, bunun için üzgünüm.

Benim sorunum ise şu; mesela League of Legends'a girdim oyun ekranındayım, Alt+Tab'a geçiş yapıp müzik açıp tekrar oyuna girdiğimde, 1 yahutta 2 saniye sonra oyun donuyor Alt+Tab atınca düzeliyor, fakat tekrar 1 ve 2 saniye sonra tekrar donuyor. Bu döngü sonsuza kadar devam ediyor. Oyundan çıkış yapıp girdiğimde düzeliyor, fakat bazı oyunlarda bu sorun kalıcı olarak önüme sunuluyor. Bu konuda desteğe ihtiyaç duyuyorum. Yardımlarınızı esirgemeyi unutmayınız.

Sistemim önemli parçalar;

• Intel Core i9 9900K.
  • NVIDIA GeForce RTX 2080 Ti 11G DDR6 352Bit.
  • RAM: Çift 32 GB.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bazı oyunlar Alt-Tab yapınca çökebiliyor. Mesela eskiden CS:GO Alt-tab'dan sağ çıkamazdı.

Her oyunda oluyor mu bu? Her oyunda oluyorsa arka planda çalışan uygulamadan şüphelenirim. Bir de Windows güncel olsun tabi.

Sorun devam ederse DDU ile temiz kurulum da yapabilirsin.

Bazı oyunlar Alt-Tab yapınca çökebiliyor. Mesela eskiden CS:GO Alt-tab'dan sağ çıkamazdı.

Her oyunda oluyor mu bu? Her oyunda oluyorsa arka planda çalışan uygulamadan şüphelenirim. Bir de Windows güncel olsun tabi.

Merhabalar, yanıtınız için teşekkür ederim öncelikle. Dediğiniz "işlemleri" daha öncesinden uygulamıştım. Alt+Tab atıp oyuna tekrar girdiğimde; oyun 1 yahutta 2 saniyeliğine donuyor. Alt+Tab atınca düzeliyor 2 saniye sonra tekrardan donuyor. Bu döngü sonsuza kadar devam ediyor.

Recep Abi ben PUBG oynarken Alt-Tab Shift-Tab yapınca bilgisayar kapanıyor sebebini ne olabilir?

Dostum alakasız gelebilir ama görüntü ayarlarıyla ilgili olabilir sorun. Aynı sorun yaklaşık 1 hafta önce kadar bende de oluyordu Pubg ve Lol'de Alt+Tab atınca 1-2 saniyeden sonra donuyordu sebebini uzun süre bulamamıştım ardından görüntü ayarlarından yenileme hızının 60 Hz olduğunu gördüm 144 Hz yapınca bu sorundan kurtuldum.

Dostum alakasız gelebilir ama görüntü ayarlarıyla ilgili olabilir sorun. Aynı sorun yaklaşık 1 hafta önce kadar bende de oluyordu Pubg ve Lol'de Alt+Tab atınca 1-2 saniyeden sonra donuyordu sebebini uzun süre bulamamıştım ardından görüntü ayarlarından yenileme hızının 60 Hz olduğunu gördüm 144 Hz yapınca bu sorundan kurtuldum.
Yanıtınız için teşekkürler, fakat her zaman aktif olarak "144hz" kullanmaktayım.
Sorunun sebebini kısmi olarak çözdüm. "Pencereli" çalıştırınca sorun çözülüyor. Fakat tam ekranda aynı sorun devam ediyor. Şimdiden, yardımlarınız için teşekkürler.

Merhabalar, başlığa en uygun kelimeyi bulamadım, bunun için üzgünüm.

Benim sorunum ise şu; mesela League of Legends'a girdim oyun ekranındayım, Alt+Tab'a geçiş yapıp müzik açıp tekrar oyuna girdiğimde, 1 yahutta 2 saniye sonra oyun donuyor Alt+Tab atınca düzeliyor, fakat tekrar 1 ve 2 saniye sonra tekrar donuyor. Bu döngü sonsuza kadar devam ediyor. Oyundan çıkış yapıp girdiğimde düzeliyor, fakat bazı oyunlarda bu sorun kalıcı olarak önüme sunuluyor. Bu konuda desteğe ihtiyaç duyuyorum. Yardımlarınızı esirgemeyi unutmayınız.

Sistemim önemli parçalar;

• Intel Core i9 9900K.
  • NVIDIA GeForce RTX 2080 Ti 11G DDR6 352Bit.
  • RAM: Çift 32 GB.
LOL çok seri devam eder sık sık yaparım ben ALT+TAB ve sorun olmaz. Arka plan uygulamaları ve birtakım belli başlı güncellemeleri yapıp deneyim derin yani böyle bir şeyin o oyunda olmaması gerek.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı