Ekran Donuyor Kapanıyor Ancak Kasa Çalışıyor

sagatagat

Kilopat
Yer
Almanya
Daha fazla  
Meslek
Avukat
Arkadaşlar merhabalar. Birkaç haftadır yaşadığım bir sorunu aktarmak istiyorum. Birkaç haftadır bilgisayarı kullanırken (şimdiye kadar hep internette gezerken oldu) ekran bir anda donuyor ve kapanıyor. Mousenin ve klavyenin de ışığı sönüyor ki bu ikisi monitördeki USB portlarına bağlı. Ancak kasa çalışmaya devam ediyor. Fişten çekip takıyorum monitörü yine olmuyor. Hiçbir şekilde geri gelmiyor. Kasadan reset tuşuyla yeniden başlattığımda normal bir şekilde açılıyor. Günde 1-2 kere yapıyor bunu neden çözemedim. Yazılımlarım güncel durumda. Herhangi bir ısınma durumu söz konusu değil. Bilgisayar bilgilerini bırakıyorum aşağıya. Yardımcı olabilirseniz sevinirim.

1.png
3.png

Arkadaşlar merhabalar. Birkaç haftadır yaşadığım bir sorunu aktarmak istiyorum. Birkaç haftadır bilgisayarı kullanırken (şimdiye kadar hep internette gezerken oldu) ekran bir anda donuyor ve kapanıyor. Mousenin ve klavyenin de ışığı sönüyor ki bu ikisi monitördeki USB portlarına bağlı. Ancak kasa çalışmaya devam ediyor. Fişten çekip takıyorum monitörü yine olmuyor. Hiçbir şekilde geri gelmiyor. Kasadan reset tuşuyla yeniden başlattığımda normal bir şekilde açılıyor. Günde 1-2 kere yapıyor bunu neden çözemedim. Yazılımlarım güncel durumda. Herhangi bir ısınma durumu söz konusu değil. Bilgisayar bilgilerini bırakıyorum aşağıya. Yardımcı olabilirseniz sevinirim.

Eki Görüntüle 496408Eki Görüntüle 496409

Ben sorunu çözdüm, şimdi BIOS'a girip RAM frekans değerlerini otomatiğe çektim düzeldi. Birkaç gündür olmuyor.

Dostum yeniden merhaba ben sanırım sorunumu çözdüm. Şöyle bir şey yaptım.
Baktım ki pc sebepsiz kapanıyor ben de işi windows a bırakmak istedim. Sana tavsiyem
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
- Bu videodaki elemanın yaptıklarını yap, sorunu Windows kendisi bulsun. Eğer yine başına gelirse sorunu arıyoruz adı altında mavi ekran verebilir, pc kapandığında ya da ekran donduğunda resle, Windows açılır açılmaz sana sorunun neden kaynaklandığını söylüyor.
Benim sorunum şuymuş; bilgisayar düzenli olarak her gün arkada yedekleme yapıyormuş ve işlemi yaparken ekte olan hatadan dolayı tamamlanamıyormuş ve bunun sonucunda harddisk kitlenip kendini kapatıyormuş (tabii ben böyle anladım). Diyeceğim o ki sen videodaki gibi bilgisayarını hazırla ve işi Windows'a bırak. Umarın sorununu çözer. 3 gündür bir şey olmadı, inşallah böyle devam eder :)
dostum aynı sorun bende de var ben ram ve anakarttan süphelenmeye başladım artık düzel di mi senin sorunun hata veriyor mu ?

Arkadaşlar burada bir rehber hazırladım. Belki yardımım dokunabilir. Yaklaşık 4 kişinin sorununu çözdük :)

Dostum aynı sorun bende de var ben RAM ve anakarttan süphelenmeye başladım artık düzel değil mi senin sorunun hata veriyor mu?

Maalesef yanılmışım, sorun HDD veya yedeklemeden kaynaklanmıyormuş. Sorun işlemci de sanırım. Çünkü bilgisayar ilk açıldığında hemen bir şeylere girip bilgisayara işlem yaptırıyordum. Ben de bilgisayar her açıldığında 3-5 dakika bekleyip boşta bıraktım ve herhangi bir kapanma sorunu olmadı. Son 1 haftadır böyle kullanıyorum ve şükürler olsun ki hiçbir şey olmadı. Kısacası sana tavsiyem bilgisayarını her açılışta bir süre kendi başına bırakman. Hiçbir şeye elleme öylece boşta bırak ki arkada işlem yapıyorsa yapsın. Dediğim gibi yaparsan umarım ki sorununa çözüm olur. Not: Ha bu arada eğer senin de bir çözümlemen veya önerin olursa buraya yazar mısın?

Maalesef yanılmışım, sorun HDD veya yedeklemeden kaynaklanmıyormuş. Sorun işlemci de sanırım. Çünkü bilgisayar ilk açıldığında hemen bir şeylere girip bilgisayara işlem yaptırıyordum. Ben de bilgisayar her açıldığında 3-5 dakika bekleyip boşta bıraktım ve herhangi bir kapanma sorunu olmadı. Son 1 haftadır böyle kullanıyorum ve şükürler olsun ki hiçbir şey olmadı. Kısacası sana tavsiyem bilgisayarını her açılışta bir süre kendi başına bırakman. Hiçbir şeye elleme öylece boşta bırak ki arkada işlem yapıyorsa yapsın. Dediğim gibi yaparsan umarım ki sorununa çözüm olur. Not: Ha bu arada eğer senin de bir çözümlemen veya önerin olursa buraya yazar mısın?

Ben çok eski bir form sayfasında denk geldim neredeyse benimkiyle bire bire aynı sorundu adam çözümü RAM'da bulmuş. RAM'i değiştirdim oldu demiş.
Mesela birisi de var benzer sorun oda anakart değişmiş.
Bende 2'sinde. Şüphe ediyorum zaten oyunda yapmıyor bostayken nette dolanırken yapıyor.

Eki Görüntüle 496408Eki Görüntüle 496409

Ustam aynı sorun bende de var sonuç ne oldu duzeldi mi sistem?

Dostum 2 Dual kit RAM vardı tek tek denedim yine de kitledi PC boştayken. Vatan bilgisyara gittim parçarları tke tek topladım dedim anlattım direk SSD dedi ama SSD olsa benim şahsi fikrim oyunda yapar. Çözemedim anlayacağın.

Dostum 2 Dual kit RAM vardı tek tek denedim yine de kitledi PC boştayken. Vatan bilgisyara gittim parçarları tke tek topladım dedim anlattım direk SSD dedi ama SSD olsa benim şahsi fikrim oyunda yapar. Çözemedim anlayacağın.
Ekran kartın arızalı aynı sorun bende de vardı garantiye gönderdiler vatan bilgisayar iade yaptılar

Yeni konular

Geri
Yukarı