Ekran donuyor ve resetleniyor

swarthy18

Centipat
Yer
Bursa
Daha fazla  
Öncelikle merhabalar,
Bilgisayarımı daha yeni topladım(yaklaşık 1 ay önce) tüm güncel sürücülerini yükledim fakat herhangi bir uygulama açıkken(Spotify, Netflix, Steam vs.) Veya oyuna giriş yaparken veya oyun oynarken ekran donuyor, bozuk bir görüntü veriyor, kilitleniyor. Tek seçeneğim kasadan yeniden başlatmak oluyor. Bazen kendi kendine başlatıyor. Sorunu anlamış değilim. Bilgisayar yönetimindeki olay görüntüleyicisinden soruna baktım "Olay kimliği: 41 Kernel-Power" diye hata gösteriyor.
Apu Sistemimin Özelliklerİ;
Ryzen 5 5600G
MSI B450 PRO-M2 MAX
NVMe WD Sn550 500 GB M.2 SSD
Patriot 8 GB 3200Mhz Ram
Corsair CV550 550 Watt
Bazen böyle hata veriyor bazen kendi kendine reset atıyor.

Dosya Ekleri

• 1-20211130_121329[1].jpg
    1-20211130_121329[1].jpg
    125,1 KB · Görüntüleme: 26
Son düzenleme:
Öncelikle merhabalar,
Bilgisayarımı daha yeni topladım(yaklaşık 1 ay önce) tüm güncel sürücülerini yükledim fakat herhangi bir uygulama açıkken(Spotify, Netflix, Steam vs.) Veya oyuna giriş yaparken veya oyun oynarken ekran donuyor, bozuk bir görüntü veriyor, kilitleniyor. Tek seçeneğim kasadan yeniden başlatmak oluyor. Bazen kendi kendine başlatıyor. Sorunu anlamış değilim. Bilgisayar yönetimindeki olay görüntüleyicisinden soruna baktım "olay kimliği: 41 Kernel Power" diye hata gösteriyor.
APU sistemimin özellikleri;
Ryzen 5 5600G.
MSI B450 Pro- M.2 Max.
NVMe WD SN550 500 GB M.2 SSD.
Patriot 8 GB 3200MHz RAM.
Corsair CV550 550 watt.
Bazen böyle hata veriyor bazen kendi kendine reset atıyor.

Hocam aynı sorun bende de vardı ekran kartını değiştirerek çözdüm sorunu sorun RAM'den ya da SSD'den kaynaklanıyor olabilir.

Hocam aynı sorun bende de vardı ekran kartını değiştirerek çözdüm sorunu sorun RAM'den ya da SSD'den kaynaklanıyor olabilir.

Bende ekran kartı yok işlemcinin dahili grafik kartını kullanıyorum. SSD'yi kontrol ediyorum DashBoard ile, sorunsuz ve sağlıklı gözüküyor, hata kodunu Microsoft'ta araştırdım. Orada da güç kaynağından kaynaklı olabilir diyor ama olmayabilir de diyor, kaldım bir şey yapamıyorum bilgisayarı fazla zorlayıp bozmakta istemiyorum. 2 hafta önce anakart garantilik oldu 4 gün önce geri geldi.

Bende ekran kartı yok işlemcinin dahili grafik kartını kullanıyorum. SSD'yi kontrol ediyorum DashBoard ile, sorunsuz ve sağlıklı gözüküyor, hata kodunu Microsoft'ta araştırdım. Orada da güç kaynağından kaynaklı olabilir diyor ama olmayabilir de diyor, kaldım bir şey yapamıyorum bilgisayarı fazla zorlayıp bozmakta istemiyorum. 2 hafta önce anakart garantilik oldu 4 gün önce geri geldi.

Hocam RAM'i çıkartıp takın.

Geri
Yukarı