Ekran gidip geliyor

Lizarking

Decapat
Daha fazla  
Merhabalar. Masaüstü PC kullanmaktayım dün akşamdan beri ekran gidip geliyor. PC'nin monitörün güç kablosunu değiştirdim yine aynısı oldu. Sonra HDMI kablo arizalidir diye onu da test etmek için monitörle beraber laptopa taktım bir hata vermedi. Sorun ekran kartında diye düşündüm sıcaklık testi yaptım 67 derece çıktı. Zaten ekran kartını alalı 2 ay oldu. Sorun sizce nerede?

Değerler boştaysa yüksek gibi. Sanırım chipten yapıyor tabi kesin değil ama @EREN SATAR 'ın sorduğu gibi marka model nedir? Garanti devam ediyor olması gerek ekran kartından olduğu kesinleşirse ki öyle duruyor bi yollayın derim.

kusura bakmayın yazma iznim yoktu. ekran kartımın modeli Asus GTX 1650
ben sonra kasayı açtım ve ramı çıkarıp tekrar taktım ondan sonra bu sorunu yaşamadım sizce sorun ram de olabilir mi ?

RAM problemlerinde genellikle RAM oynarsa ya da temassızlık yaparsa ekran donar kalır. Açılışta siyah ekranda hiç görüntü vermez. Ben hiç RAM oynadıktan sonra ekranın git gel yaptığını görmedim ama olabilir de. Windows Bellek Tanılama ya da Memtest86 ile bir RAM testi yapın dilerseniz. Ama ben eğer sorun RAM'lerden kaynaklıysa sadece temas problemi olmuştur diye tahmin ediyorum. Umarım yeniden tekrarlamaz:) .

Umarım tekrarlanmaz çünkü ne monitör de ne de ekran kartında sorun olduğunu düşünüyorum sanırım ram küçük bir arıza verdi deyip geçiştirmek geliyor elimden dediğiniz testleri de yaparım , teşekkürler.

Geri
Yukarı