Ekran gidip gelmesi çözümü

345948

Hectopat
Arkadaşlar merhaba, 3 aydır şöyle bir sorun yaşıyordum PC 15 saniye de açılıyor ekran açılınca 1 saniyeliğine ekran gidiyor sonra geri geliyor, denemediğim şey kalmadı, her yazılım güncel, BIOS, Windows ekran kartı vs. kablolardan monitöre, güç kaynağından RAM olayına her şeyi test ettim ama bu sinir bozucu 1 saniye ekran gitmesini çözemedim, dün tesadüfen çözdüm.

PC'yi sıfırladım ama uygulamaları profilimi koru falan yapmadım her şeyi sildim, artık açılışta ekran gidip gelmiyor yani monitör ölmemiş.
Peki eskisinden ne farkı var şu NVIDIA ayarları otomatik geliyor ama GeForce Experience yüklü değil, sanırım bu problemi bu uygulama yapıyordu, bu uygulamayı tekrar yükleyip soruna yol açıp açmayacağına bakmak istiyorum ama şansımı zorlamak istemiyorum aynı problemi yaşayanlar uygulamayı silmeyi deneyebilir.

Son düzenleyen: Moderatör:
Sistem açılışında G-Force Experience'nin bir müdahalesi olmuyor diye biliyorum. O sadece Windows açıldıktan sonra başlatılan bir program. Driver güncellemeni takip ederek oyunlara özel grafik ayarlını yapabiliyor ve birkaç Nvidia özelliğini kullanabiliyorsun o kadar. Bazen DP veya HDMI gibi farklı bağlantı yöntemleri kullanırken de dediğin anlık bir kereliğine açılıp kapanma gibi şeyler olabiliyor. Belki monitörün açıldıktan sonra Hz değerine senkronize olmak için de yapabilir bu durumu.

Arkadaşlar merhaba, 3 aydır şöyle bir sorun yaşıyordum PC 15 saniye de açılıyor ekran açılınca 1 saniyeliğine ekran gidiyor sonra geri geliyor, denemediğim şey kalmadı, her yazılım güncel, BIOS, Windows ekran kartı vs. kablolardan monitöre, güç kaynağından RAM olayına her şeyi test ettim ama bu sinir bozucu 1 saniye ekran gitmesini çözemedim, dün tesadüfen çözdüm.

PC'yi sıfırladım ama uygulamaları profilimi koru falan yapmadım her şeyi sildim, artık açılışta ekran gidip gelmiyor yani monitör ölmemiş.
Peki eskisinden ne farkı var şu NVIDIA ayarları otomatik geliyor ama GeForce Experience yüklü değil, sanırım bu problemi bu uygulama yapıyordu, bu uygulamayı tekrar yükleyip soruna yol açıp açmayacağına bakmak istiyorum ama şansımı zorlamak istemiyorum aynı problemi yaşayanlar uygulamayı silmeyi deneyebilir.
aynı problem şuan bende de var nasıl çözümü var biliyor musunuz ekran açılınca her bilgisayar açıldığında sadece 1 kere siyah olup hemen gidiyor masaüstünün görüntüsü gelince ne yapabilirim yardımcı olun lütfen

Hatırlamıyorum nasıl çözdüm ama ya ekran kartıyla ya monitörle ilgili olmalıydı, bende 60Hz monitör vardı şimdi 144Hz monitör DP kablo ile kullanıyorum bu problem bir daha yaşanmadı, sana ne önerebilirim internet bağlantına bak PC açılınca bağlantı sonra mı geliyor, anakart üzerinde ki tüm bileşenleri kaldırıp bir süre bekle, BIOS pilini çıkar, ekran bağlantı kablosunu değiştir, ekran kartının yazılımını kaldır hiçbiri olmadı Windows yeniden kur, yine olmazsa sorun monitör diyebiliriz.

Hatırlamıyorum nasıl çözdüm ama ya ekran kartıyla ya monitörle ilgili olmalıydı, bende 60Hz monitör vardı şimdi 144Hz monitör DP kablo ile kullanıyorum bu problem bir daha yaşanmadı, sana ne önerebilirim internet bağlantına bak PC açılınca bağlantı sonra mı geliyor, anakart üzerinde ki tüm bileşenleri kaldırıp bir süre bekle, BIOS pilini çıkar, ekran bağlantı kablosunu değiştir, ekran kartının yazılımını kaldır hiçbiri olmadı Windows yeniden kur, yine olmazsa sorun monitör diyebiliriz.
bir sorun çıkarmaz muhtamelen ama benim tahminim monitör hz yi ayarladığı için böyle oluyor eskiden böyle değildi zaten biosu varsayılana çektim ondan sonra olmaya başladı bir sıkıntı olur mu sadece frekansları ayarladım varsayılana yanlışlıkla çektikten sonra

internetim iyi bir sıkıntı yok ekran masaüstü açıldıktan sonra siyah olup 1 sn de hemen geri geliyor birdahada kullanıyırken bir siyahlama yada ekran kapanaması olmuyor ekran bağlantı kablolarını da çıkar tak yaptım birşey olmadı ama yani direk pc açılınca geforce experience açılıyor ondan olabilir mi kiyada biosta yapmam gereken ayar varsa yazabilir misiniz

Yeni konular

Geri
Yukarı