Ekran gidiyor ve fanlar hızlanıyor

iberayis

Centipat
Daha fazla  
RAM
xpg 16gb (2x8) 3600mhz
SSD veya HDD modeli
toshiba 500 gb ssd
Ekran kartı
asus rx580 4gb oc
Anakart
asus prime a320
İşlemci
amd ryzen 5 3500
Selam ben oyun oynarken (bu sorun şu ana kadar Fortnite Valorant ve i am the fish adlı oyunda oldu) ekranım kapanıyor ve no Signal yazısı çıkıyor. Fanlarım hızlanıyor ama arkada uygulamalar çalışmaya devam ediyor(klavye mouse da aynı şekilde) ben kasadaki kapatma tuşuna basmadan bilgisayar kapanmıyor çözümü nedir?

Selam ben oyun oynarken (bu sorun şu ana kadar Fortnite Valorant ve i am the fish adlı oyunda oldu) ekranım kapanıyor ve no Signal yazısı çıkıyor. Fanlarım hızlanıyor ama arkada uygulamalar çalışmaya devam ediyor(klavye mouse da aynı şekilde) ben kasadaki kapatma tuşuna basmadan bilgisayar kapanmıyor çözümü nedir?

Oyunu ilk açtığındamı oluyor?

WattMan hatası alıyorsunuz büyük ihtimalle, PSU modeli nedir?

Bu sorun tüm ekran kartlarında oluyor, RTX 2070 ile aynısını yaşayan bir arkadaşımda hem ekran kartını hem de güç kaynağını yenisiyle değiştirmişlerdi.

Bu sorun tüm ekran kartlarında oluyor, RTX 2070 ile aynısını yaşayan bir arkadaşımda hem ekran kartını hem de güç kaynağını yenisiyle değiştirmişlerdi.

Sorun zaten ya PSU'dan ya da ekran kartından oluyor, arkadaşınızın karşılaştığı sorun genellikle AMD kartında olduğundan dolayı WattMan hatası olarak adı çıkmış durumda. Arkadaşın sorunu da zannımca RX580'den kaynaklanıyor.

@GFYT sistemi uzun yıllardır kullanıyorsa güç kaynağını da kafayı kırmış olabilir. Benim öyle sertifikasız, 12v kanalından 400w veren bir tenekem vardı. Hakkını yemeyeyim 4 sene idare etmişti ama sonra besleme sıkıntıları, rastgele reset atmalar başlamıştı.

Geri
Yukarı