Ekran Hz'i mi önemli RAM mi?

DeepoweRz

Decapat
Daha fazla  
Merhaba,
Oyun, mimarlık, tasarım, yazılım ve oyun geliştirme için laptop alacağım. İki laptop modelinin farklı versitonları var. Birinin ekranı 360Hz ve 17.3 inc, diğerinin ekranı 165Hz ve 15 ınc. Bunun haricinde her şeyleri aynı ve ikisinde de 16 GB RAM var. Ayrıca arada 2000TL gibi bir fark var. Ben 165Hz ekranlı olanı alıp aradaki fiyat farkı ile 16 GB RAM'e bir 16 GB daha eklemeyi düşündüm. Burada şu soru geliyor: Hangisine önem vermeliyim, ekran mı RAM mi? Sizce hangi laptopu alayım?

Bence RAM öncelikli olmalı hocam.
Merhaba,
Oyun, mimarlık, tasarım, yazılım ve oyun geliştirme için laptop alacağım. İki laptop modelinin farklı versitonları var. Birinin ekranı 360Hz ve 17.3 inc, diğerinin ekranı 165Hz ve 15 ınc. Bunun haricinde her şeyleri aynı ve ikisinde de 16 GB RAM var. Ayrıca arada 2000TL gibi bir fark var. Ben 165Hz ekranlı olanı alıp aradaki fiyat farkı ile 16 GB RAM'e bir 16 GB daha eklemeyi düşündüm. Burada şu soru geliyor: Hangisine önem vermeliyim, ekran mı RAM mi? Sizce hangi laptopu alayım?

Merhaba,

Hocam laptop linklerini atar mısınız?

165 Hz hayli yüksek bir yenileme oranı zaten, bence diğer bileşenlerin kalitesini arttırmak daha mantıklı bu durumda.

16 gb tek ram mi yoksa 8+8 mi?
İki laptopda da 2x8 şeklinde

Hocam laptop linklerini atar mısınız?

Linkler burda hocam, yurt dışında yaşadığımdan yabancı mağza. Çeviri kullanabilirsiniz.

Aradaki fiyat farkına 2kat yenileme hızı alıyorsunuz. Ben olsam boşa çıkanları satar 16x2 ram alırdım.

Yeni konular

Geri
Yukarı