Çözüldü Ekran kapanmasına rağmen kasa çalışmaya devam ediyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Mercaen

Hectopat
Selam arkadaşlar, ekran kapandıktan sonra kasa çalışmaya devam ediyor. Bir ara RAM için XMP modunu açmıştım. Onda aynı sorunu yapmıştı. Anakart hızı desteklemediği için kapatmıştım. Sorun düzelmişti. Zaman sonra yine aynı sıkıntı ortaya çıktı. Neden olabilir acaba. Sistemdeki programları kapatıp PC kapatınca sorun olmuyor. Ancak programlar açıkken kapatınca böyle yapıyor.

Çözüm
Denemedim nasıl yapılıyor?

O da olmadı kardeşim anlayan biri bakabilse iyi olcaktı.

O da olmadı kardeşim anlayan biri bakabilse iyi olacaktı.

Sonunda çözdüm kardeşim. Ama beni mahvetti. Kasadaki kabloları, kartları söktüm. Tozları temizledim. Anakart ayarlarını sıfırladım. Sürücüleri güncelledim. Hatta sistemdeki eksik dosyaları tarattım buraya kadar olmadı. En sonunda sisteme format attım. Tamamen düzeldi. Eğer bir başkasının başına gelirse eğer ki donanımsal bir sorun yoksa bu işin çözümü bu şekilde olduğuna inanıyorum.

Ekran kartım da AMD RX570.
Shift tuşunu denemedim ancak öbürünü yaptım. Sadece Online oyunda sorun çıkıyor. Başka türlü sorun çıkmıyor. Neden olabilir? Acaba ekran kartı güncel.

Shift tuşunu denemedim ancak öbürünü yaptım. Sadece Online oyunda sorun çıkıyor. Başka türlü sorun çıkmıyor. Neden olabilir? Acaba ekran kartı güncel.
açıkçası pek fikrim yok ben de aynı problemi yaşıyordum hatta görev yöneticisinde 14 gündür laptopumun açık olduğu yazıyordu internette yt shortta gezerken gördüm shifte basılı tutup bilgisayarı kapat deyince tamamen kapanır diye bende işe yaradı öneriyim dedim

Denemedim nasıl yapılıyor?

O da olmadı kardeşim anlayan biri bakabilse iyi olcaktı.

O da olmadı kardeşim anlayan biri bakabilse iyi olacaktı.

Sonunda çözdüm kardeşim. Ama beni mahvetti. Kasadaki kabloları, kartları söktüm. Tozları temizledim. Anakart ayarlarını sıfırladım. Sürücüleri güncelledim. Hatta sistemdeki eksik dosyaları tarattım buraya kadar olmadı. En sonunda sisteme format attım. Tamamen düzeldi. Eğer bir başkasının başına gelirse eğer ki donanımsal bir sorun yoksa bu işin çözümü bu şekilde olduğuna inanıyorum.

Ekran kartım da AMD RX570.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm

Geri
Yukarı