Ekran kararıyor ve fanlar hızlanıyor

• Konuyu başlatan YaX
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 30
  • Görüntüleme 3B

YaX

Decapat
Artık bu konuyu açıp çözüm bulamamaktan sıkıldım.
Merhaba yaklaşık 3-4 aydır yaşadığım bu çözümü olmayan sorun beni artık sinirlendirmeye başladı. Ekranım bilgisayarımı kullanırken birden kapanıyor ve ekran kartı fanları aşırı derecede gürültülü bir sesle dönüyor ve bilgisayarı kasadaki tuştan yeniden başlatmak zorunda kalıyorum. Bu sorun genellikle oyunlarda oluyor. Internette bu sorunu aylarca aradım bir sürü makaleler ve metinler okudum fakat herhangi bir çözümünü bulamadım ve en sonunda size yazmaya karar verdim. Tek çözüm olarak düşündüğüm DDU ile Driver'ı silip özel kurulum ve temiz kurulum ile yeniden Driver'ı kurmaktı 2 gün boyunca hiç ekranım kapanmadı fakat bugün tekrardan yine kapanmalar yaşıyorum.
Sorunu yaşan bir başkasının videosu, tıpatıp aynısını yaşıyorum:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Son düzenleyen: Moderatör:
Sorunu sanki anladım gibi, ekran kartına bağlı olan displayport kablosunu hafif bastırıp aşağı indirdiğim an aynı sorun oluyor ekran kapanıyor fanlar hızlanıyor.

Bence direk garantiye ver bende de aynı hata oluyordu deli olmuştum sonra babam tandığına götürdü bir şeyler yaptı ve oldu.
Sorunu sanki anladım gibi, ekran kartına bağlı olan DisplayPort kablosunu hafif sola ittirdiğim an aynı sorun oluyor. Ekran kapanıyor ve fanlar hızlanıyor.
Kabloyu değiştirmeyi denedin mi?
Yeni kablo satın alınması gerekirse hemen alacağım.
DisplayPort kablo önerisi alabilirim miyim? Fiyatı hiç önemli değil.

Sorunu sanki anladım gibi, ekran kartına bağlı olan DisplayPort kablosunu hafif sola ittirdiğim an aynı sorun oluyor. Ekran kapanıyor ve fanlar hızlanıyor.

Hocam bir ihtimal dene ya da elinde başka kablo varsa dene.

DisplayPort kablo önerisi alabilirim miyim? Fiyatı hiç önemli değil.

Paugge iyidir.

Ama dediğim gibi kabloyu hafif sola kaydırdığım an aynı sorun yaşanıyor. Normal olarak yaşadığım sorun %80 oyunlarda gerçekleşiyor.

Bana yine mantıklı gelmiyor, temassızlık fanların hızlanması için sebep değil.
Görüntüyü HDMI portundan alma şansınız varsa bir orayı deneyin.

Ama dediğim gibi kabloyu hafif sola kaydırdığım an aynı sorun yaşanıyor. Normal olarak yaşadığım sorun %80 oyunlarda gerçekleşiyor.
Sorunu tam şu anda Opera'da gezinirkende yaşadım.
Yardım ederseniz çok sevinirim, sorunuma yardım edip çözen kişiyle iletişime geçip ödüllendireceğim.

Yeni konular

Geri
Yukarı