Ekran kararması ve siyah beyaz şerit sorunu

atiriko

Hectopat
Bilgisayarımda oyun oynarken bir anda ekran karardı yanda siyah beyaz noktalardan oluşan bir şerit çıktı sonra bilgisayar mavi ekran hatası verip kapandı. Şimdi ekran resimdeki gibi ne mavi ekran hatası verip yeniden başlıyor her seferinde. Mavi ekran hatası video tdr failure (atigmdag.sys)

Dosya Ekleri

• image.jpeg
    image.jpeg
    593,7 KB · Görüntüleme: 384
  • image.jpeg
    image.jpeg
    593,7 KB · Görüntüleme: 332
Son düzenleyen: Moderatör:
Pc`yi guvenli modda acip driverleri kaldirip yeniden kurduktan sonra yeniden baslatana kadar sikinti olmuyor ancak yenien baslattiktan sonra tekrar mavi ekran vermeye basliyor. Ingilizce klavye yuzunden ozur dilerim bir turkce klavyeyi buldugum ilk an yaziyi duzenleyecegim.

Pc`yi guvenli modda acip driverleri kaldirip yeniden kurduktan sonra yeniden baslatana kadar sikinti olmuyor ancak yenien baslattiktan sonra tekrar mavi ekran vermeye basliyor. Ingilizce klavye yuzunden ozur dilerim bir turkce klavyeyi buldugum ilk an yaziyi duzenleyecegim.

BİOS ekranın da bu çizgiler oluşuyor mu?

Daha farkli cizgiler olusuyor. Su an bilgisayarin basinda degilim basina gectigimde fotografini atarim.

Bios da durum bu

Anladım muhtemelen ekran kartı arızalı, son olarak ekran kartını farklı bir sistemde, farklı kabloyla ve temiz kurulum yapıp deneyebilirsiniz, garantisi varsa yollayın.

Anladım muhtemelen ekran kartı arızalı, son olarak ekran kartını farklı bir sistemde, farklı kabloyla ve temiz kurulum yapıp deneyebilirsiniz, garantisi varsa yollayın.
Masaüstü değil dizüstü o yüzden böyle bir şansım yok malesef. Temiz kurulumu defalarca denedim ancak o da bir sonuç vermedi.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı