Ekran kart takıldıktan sonra ne yapılmalı?

Dragonerian

Decapat
Daha fazla  
Sistemde R7 265 ekran kartımı kullanıyordum ama sonra bozulduğu için bilgisayarı UHD 750 ile kullanmaya başladım yarın 6600 XT ekran kartım gelecek galiba taktıktan sonra yapmam gereken bir şeyler varmış. Ne yapmam gerekiyor?

Sürücü yüklemesi o kadar. Yalnız taktığında hiç görüntü alamazsan ilk işin anakart pilini söküp biraz bekledikten sonra geri takmak olsun. BIOS bazen çok eski kartlardan yeni karta geçilerde sapıtıyor ve sıfırlanması gerekiyor. Direkt görüntü alırsan sorun yok, sürücü işini halledersin bu kadar.

Sürücü yüklemesi o kadar. Yalnız taktığında hiç görüntü alamazsan ilk işin anakart pilini söküp biraz bekledikten sonra geri takmak olsun. BIOS bazen çok eski kartlardan yeni karta geçilerde sapıtıyor ve sıfırlanması gerekiyor. Direkt görüntü alırsan sorun yok, sürücü işini halledersin bu kadar.
Eski sürücüleri DDU kaldırıp yenisini kurmak
Hocalarım benimde yakında ekran kartım gelecek size bir sorum olacak ve hemde arkadaşa yardımcı olmuş oluruz.

RTX 3070 aldım ve bir arkadaş bana geldiğinde arka plakayı söküp termal macun dökmen gerek dedi sizce böyle bir şey var mı? Geldiğinde ne yapmam lazım? Kasada ekran kartı hariç herşey takılı ve hazır sadece ekran kartı takılacak. (Bütün parçalar sıfır sadece arkadaş kendi ekran kartını takıp herşeyi hazır etti benim sadece ekran kartını takmam gerekecek.)

Hocalarım benim de yakında ekran kartım gelecek size bir sorum olacak ve hem de arkadaşa yardımcı olmuş oluruz.

RTX 3070 aldım ve bir arkadaş bana geldiğinde arka plakayı söküp termal macun dökmen gerek dedi sizce böyle bir şey var mı? geldiğinde ne yapmam? Kasada ekran kartı hariç her şey takılı ve hazır sadece ekran kartı takılacak. (bütün parçalar sıfır sadece arkadaş kendi ekran kartını takıp her şeyi hazır etti benim sadece ekran kartını takmam gerekecek.)

Hayır öyle bir şey yapma direkt tak sende.

Hocalarım benimde yakında ekran kartım gelecek size bir sorum olacak ve hemde arkadaşa yardımcı olmuş oluruz.

RTX 3070 aldım ve bir arkadaş bana geldiğinde arka plakayı söküp termal macun dökmen gerek dedi sizce böyle bir şey var mı? Geldiğinde ne yapmam? Kasada ekran kartı hariç herşey takılı ve hazır sadece ekran kartı takılacak. (Bütün parçalar sıfır sadece arkadaş kendi ekran kartını takıp herşeyi hazır etti benim sadece ekran kartını takmam gerekecek.)
Doğru söylemiş. Termal macun yoksa sürmeniz gerekli. Arka plakayı açın, sürülmesi gereken yere nohut tanesi kadar damlatın ve yayın.

RTX 3070 aldım ve bir arkadaş bana geldiğinde arka plakayı söküp termal macun dökmen gerek dedi sizce böyle bir şey var mı? Geldiğinde ne yapmam lazım? Kasada ekran kartı hariç herşey takılı ve hazır sadece ekran kartı takılacak. (Bütün parçalar sıfır sadece arkadaş kendi ekran kartını takıp herşeyi hazır etti benim sadece ekran kartını takmam gerekecek.)

Bir hata olmadıkça tüm kartlar termal macunu sürülü şekilde fabrikadan çıkar. Kendin kartı açmaya kalkarsan kartın garanti dışı bırakırsın. Onu söyleyen kimse kıçından uydurmuş.

Doğru söylemiş. Termal macun yoksa sürmeniz gerekli. Arka plakayı açın, sürülmesi gereken yere nohut tanesi kadar damlatın ve yayın.

NVIDIA fabrikasından hammadde mi alıyorsun ne alaka? Açtığın anda garantiyi bırakırsın. Kart çok ısınıyorsa bu işlemi yapacak yer yetkili servistir.

Eski ekran kartı takılıyken DDU'nun kaldırma seçeneklerinde kaldır ve bilgisayarı kapatı seçin. Zaten bu seçeneğin açıklamasında yeni ekran kartı için vs. diye açıklıyordu yanlış hatırlamıyorsam.

Geri
Yukarı