Ekran kart takıldıktan sonra ne yapılmalı?

Bir hata olmadıkça tüm kartlar termal macunu sürülü şekilde fabrikadan çıkar. Kendin kartı açmaya kalkarsan kartın garanti dışı bırakırsın. Onu söyleyen kimse kıçından uydurmuş.

NVIDIA fabrikasından hammadde mi alıyorsun ne alaka? Açtığın anda garantiyi bırakırsın. Kart çok ısınıyorsa bu işlemi yapacak yer yetkili servistir.
Toplu olarak aldığımız zaman zaten sürülü olarak gelmiyor mu?

Yeni alınmış ekran kartına termal macununu yenileyin diyenleri ilk defa görüyorum.

Takın ekran kartını, sürücüsünü güncelleyin bu kadar. Başka şeye gerek yok.

Termal macun sürülü gelecektir. Sizin yapmanız gereken tek şey ekran kartı sürücüsünü DDU ile kaldırıp, yeni ekran kartını taktıktan sonra sürücüyü kurmanız.

Toplu olarak aldığımız zaman zaten sürülü olarak gelmiyor mu?

MSI, ASUS gibi üreticiler yalnızca çipi alırlar, kalanı kendileri toplar. Bir ekran kartının soğutucusu varsa üretim hatası olmadıkça termal macunu sürülü gelir ve en az bir vidasının üzerinde garanti çıkartması bulunur. Bundan sonra garantisi bitene kadar tüm fiziksel işlemler teknik serviste yapılır, sen en fazla dışından tozunu alabilirsin.

MSI, ASUS gibi üreticiler yalnızca çipi alırlar, kalanı kendileri toplar. Bir ekran kartının soğutucusu varsa üretim hatası olmadıkça termal macunu sürülü gelir ve en az bir vidasının üzerinde garanti çıkartması bulunur. Bundan sonra garantisi bitene kadar tüm fiziksel işlemler teknik serviste yapılır, sen en fazla dışından tozunu alabilirsin.

Hocam bende 6600 XT hellhound modelini aldım sıcaklık değerleri nasıl olur?
Hocam bende 6600 XT hellhound modelini aldım sıcaklık değerleri nasıl olur?

Bir de kart sisteme göre düşük mü kalmış.

Yeni konular

Geri
Yukarı