Ekran kartı %100 kullanılmıyor

ÖmerFarukArslan

Hectopat
Daha fazla  
Ekran kartı'nın %100'ü kullanılmıyor ve aynı sorunu Mafia 2'de de yaşıyorum. Acaba bu RAM'in eksikliği yüzünden olabilir mi?

Adsız.png

Sistem:
işlemci:Ryzen 5 3600 anakart:MSI B450 PRO- M.2-Max RAM:1x8 3200MHz CL16.
Ekran kartı:MSI GeForce RTX 2060 Super Gaming X kasa-PSU:Corsair Carbide Spec Delta RGB 550W 80+ SSD:Crucial BX500 240GB.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ekran kartı kullanımı işlemci ile alakalı diye biliyorum. Fakat RAM 8'den fazla gereksinim duyduğu karede anlık takılma yapıyor ve ekran kartı milisaniyelik devreden cıkıp giriyor olabilir ve Afterburner'da bu %90'dan %65 kullanımına düşüp tekrar yükselebilir. Dediğim gibi kesin bir şey diyemeyiz ama ilk iş o sisteme bir 8 GB 3200 MHz RAM daha koymak olacaktır. Ayrıca çözünürlük düşürmekte ekran kartı kullanımını etkiler. 1920X1080'den 1280X960'a düşürdüğüm zaman oyunlarda %99'dan % 60, 70 arası geziniyor FPS'im fakat 144 sabittir her zaman, vsyn açık.

Son düzenleme:
Ekran kartı kullanımı işlemci ile alakalı diye biliyorum. Fakat RAM 8'den fazla gereksinim duyduğu karede anlık takılma yapıyor ve ekran kartı milisaniyelik devreden cıkıp giriyor olabilir ve Afterburner'da bu %90'dan %65 kullanımına düşüp tekrar yükselebilir. Dediğim gibi kesin bir şey diyemeyiz ama ilk iş o sisteme bir 8 GB 3200 MHz RAM daha koymak olacaktır.
Bu video'da gördüğüm kadarıyla bazı oyunlarda ekran kartı kullanımı 1x8 gb ram'de düşük.

Bu Video'da gördüğüm kadarıyla bazı oyunlarda ekran kartı kullanımı 1x8 GB RAM'de düşük.

O zaman kesin o yüzdendir sorun. Zaten böyle bir sisteme minimum 16 GB RAM yakışır. Ayrıca dual channel ram'in oyun kalitesi zaten tartışılmaz derecede kanıtlanmıştır.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı