Ekran kartı 15 saat yük altında kalırsa sorun olur mu?

Ömrü falan kısalmaz, hiçbir şey olmaz bu kartın amacı zaten köle gibi çalışmak.

Zamanında 99 derecede soluksuz far cry 3 bitirmiştim o kart hala sıfır performans kaybıyla çalışıyor.

Burada dikkat edilmesi gereken aleti hemen kapatmamak, soğuduktan sonra kapatmak, yoksa çatlayabilir.

Yük altında uzun süre çalışan ekran kartınızın kullanım ömrü düşer, fan performansı daha kısa sürede azalır veya elektrik faturanız büyür ve kişisel olarak emisyon salınımına katkı sağlayıp küresel ısınmada pay sahibi olabilirsiniz. Evet komik gelen yanları olabilir bu yazdıklarımın. Fakat asıl sorun şu neden bu kadar uzun süre oyun oynayıp gözlerinize ve umurganıza zarar verip aşırı hareketsizlikle kalp damar sorunlarına davetiye çıkarıyorsunuz. Hiç bir oyun ve bilgisayar donanımı sizin sağlığınızdan daha kıymetli değil. Bazen çıkıp hareket etmeli gerçek sosyalliğin tadını çıkarmalısınız. Size ve ailenize sağlık dilerim. ❤️

Yük altında uzun süre çalışan ekran kartınızın kullanım ömrü düşer, fan performansı daha kısa sürede azalır veya elektrik faturanız büyür ve kişisel olarak emisyon salınımına katkı sağlayıp küresel ısınmada pay sahibi olabilirsiniz. Evet komik gelen yanları olabilir bu yazdıklarımın. Fakat asıl sorun şu neden bu kadar uzun süre oyun oynayıp gözlerinize ve umurganıza zarar verip aşırı hareketsizlikle kalp damar sorunlarına davetiye çıkarıyorsunuz. Hiçbir oyun ve bilgisayar donanımı sizin sağlığınızdan daha kıymetli değil. Bazen çıkıp hareket etmeli gerçek sosyalliğin tadını çıkarmalısınız. Size ve ailenize sağlık dilerim. ❤️

Çok pozitifsiniz hocam 😀 Bu aralar arkadaşımla arama mesafe koydum bir nedenden dolayı. Gerçek sosyallik benim için şu an yok yani. Çok teşekkür ediyorum

Yaklaşık 15-16 saattir RDR2 oynuyorum ve hiç kapatmadım ekran kartı yük altında. Yaklaşık 77-78 derece civarlarında dolaşıyor. Bu kadar uzun soluklu kullanım zarar verir mi?
Hocam aralıksız açık kaldığı için korkuyorsunuz ama bir günde sabahtan akşama kadar oynamakta aynı şey. İnsan değil bunlar merak etmeyin 90+ derece görmedi mi kolay kolay bir şey olmaz. (90+ derecedede kısa kullanımda bir şey olmaz ama performans düşebilir çok yüksek derecede)

Yaklaşık 15-16 saattir RDR2 oynuyorum ve hiç kapatmadım ekran kartı yük altında. Yaklaşık 77-78 derece civarlarında dolaşıyor. Bu kadar uzun soluklu kullanım zarar verir mi?

Hocam gerçekten hiçbir zararı olmaz mekanik bir şey değil çünkü. İsterseniz 3 gün çalıştırın. Fakat yüksek sıcaklıllar zarar verir uzun vadede.

Bişey olmaz hocam; bilgisayar canlı değil, yorulmaz.
Laptopta ben de oynuyorum bayağı, bir şey olmuyor. İnsanlar mining yapıyor bir şey olmuyor.
Kart anormal bir şekilde oc olmadığı sürece ya da aşırı dandik bileşenleri yoksa zarar geleceğini sanmam.

Bilgisayara bir şey olur mudan daha çok bana bir şey olur mu diye başlık açmak daha doğru bence. Çıkın hava alın, hiç bir şeyi o süre yapmak iyi değildir. İstediğiniz kadar keyif alın sonraki oturuşlarınızda ya bıkar ya da kaslarınız artık kaldırmaz.

Yeni konular

Geri
Yukarı