Ekran kartı 4 GB ama PC sadece 1 GB kullanıyor

Selim K

Centipat
Benim GTX 1050 4 GB ekran kartım var lakin PC oyunlarda sabit 1 GB'sini kullanıyor olurda NVIDIA ila optimize edersem 1, 5 sabit oluyor, Witcher 3 el ile orta ayara getirince 40 FPS alıyorum ekran kartından 1 GB sabit yiyor optimize edince Full Ultra'da yine 40 FPS alıyorum bu sefer 1, 5 GB yiyor bunu nasıl arttırabilirim?

Son düzenleyen: Moderatör:
İlk olarak kullanım değerlerin gösteren görsel gönderin MSI aracı ile.
1584037908432741242289.jpg

Tam olarak bunumu kast ettiniz ? Birde PC markası Monstera yazdım ve benimle dalga geçer gibi Nvidia denetim masasına girip yüksek performansa al dediler. Ben diyorum ekran kartım gücün 4'te 1 ini veriyor, adam bana sanki oyunu kaldıramayacak PC gibi gibi performans diyor. 1050 Witcher 3'te orta ayarda 40 FPS mi alır?

Son düzenleyen: Moderatör:
Orta ayar ucu açık bir kelime, tüm ayarları bilmek gerek fakat Nvidia sürücünüz güncel değil, muhtemelen Intel GPU'da güncel değildir. DDU ile her ikisinide kaldırıp güncel sürücüleri sırası ile yükleyin. Ayrıca sürücü bulma programı kullanıldı mı?
Görsel resimdeki gibi değil, MSI aracı ile oyun içi kullanım değerlerini gösteren bir görsel gönderin.

Dediğiniz gibi sürücüleri silip yeniden guncelledim ve yukledim, oyun içi değerlere.
Gelecek olursak.

IMG_20200314_130724.jpg

Butun ayarlarım ortada ve MSI değerleri bunlar lakin görev yöneticisine gelince önüme gelen değerler.

IMG-20200314-WA0006.jpeg

Dosya Ekleri

• IMG-20200314-WA0008.jpeg
    IMG-20200314-WA0008.jpeg
    1,7 MB · Görüntüleme: 84
Neden takılmasına gerek yok ki, afterburner kullanım değerini %99 olarak gösteriyorsa burada ki görselde en az 3.8 gb lık bi kullanım değeri olması gerekmez mi?

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı