Ekran kartı 50-60 derecede lehim eritiyor

Mustadfa33

Yoctopat
Daha fazla  
Bilgisayarımdaki ekran kartı arızasından dolayı tamirciyle 6 aydır tartışıyoruz. Ekran kartı artık ölü gibi 4 kez reballing işlemi yapıldı ve yeni ekran kartı alacağım ancak tamircinin dediğine göre 60 derecede ekran kartım aşırı derecede ısınmış işlemci ile darboğaz yapmış lehimleri eritmiş dedi. Ben 60 derece ekran kartı için normal bir sıcaklık diye düşünüyorum. Burada tamircinin düşüncesi hatalı değil mi internette bununla alakalı hiçbir çözüm bulamadım. En son buraya yazmak istedim.

4GB almayı düşünüyorum hocam.
Valla 2017'de Ankara Kızılay'da bir bilgisayarcıdan ikinci el Sapphire RX-480 8GB aldım. Mining yapılmış olsa da kart gayet sağlam. Hâlâ kullanıyorum, en güncel oyunları 1080p High, bazılarını 1080p Ultra, bazen de Medium High ve up scaling ile 2k oynatıyor rahat bir şekilde.

Valla 2017'de Ankara Kızılay'da bir bilgisayarcıdan ikinci el Sapphire RX-480 8GB aldım. Mining yapılmış olsa da kart gayet sağlam. Hâlâ kullanıyorum, en güncel oyunları 1080p High, bazılarını 1080p Ultra, bazen de Medium High ve up scaling ile 2k oynatıyor rahat bir şekilde.
Konu açayım ben oradan konuşalım. Gereksiz mesaj cezası yemeyelim.

Geri
Yukarı